Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprülü vatandaşlardan TL duyarlılığı

Taşköprülü vatandaşlardan TL duyarlılığı
  • 10.12.2016
  • 1.613 kez okundu
Reklam

Taşköprülü vatandaşlardan TL duyarlılığı

 

Amerikan Doları’nın hızlı yükselişi sonrasında vatandaşlara ‘dolarlarınızı  bozdurun’ çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısının ardından Taşköprü ilçemizde de vatandaşlar kuyumcuların yolunu tuttu.

 

İlçemiz de de vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor 

Taşköprü ilçemiz kuyumcu esnaflarından Feyzullah Ergün, Taşköprü ilçemiz de vatandaşların kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “İnşallah daha iyi olacak. Vatandaşlar dövizlerini Türk Lirasına çeviriyor. Altının yükseleceği konusunda söylentiler var. Vatandaşlar o nedenle dolarlarını bozdurarak  altına yatırım yapıyor. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısının da büyük etkisi oldu” dedi.

Taşköprü ilçemizde yaşayan emekli vatandaş Salim Kurucu ise hacca gitmek için biriktirdiği dolarları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısının ardından kuyumcuya giderek dolarını bozdurarak altın aldı.

 

Hac için biriktirdiğim dolarları bozdurdu

Hac için ayırdığı tüm dolarını bozduran Kurucu, “Hacca gitmek için biriktirdiğim dolarlarımı Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısının ardından kuyumcuya giderek altına yatırım yaptım. Tüm Vatandaşlarımızı bu çağrıya önem vermelerini ve dolarını bozdurmalarını öneriyorum. Cumhurbaşkanımız ne derse yapmaya hazırım, altınınızı satın derse altınımızı da satarım, al derse de alırım” dedi.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ