Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,88 / Satış: 4,90

Taşköprü’de avlaklara yemleme yapıldı

Taşköprü’de avlaklara yemleme yapıldı
  • 06.01.2017
  • 1.286 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de avlaklara yemleme yapıldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Taşköprü Avcılar Derneği, Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü ve Milli Parklar Doğa Koruma İl Şube Müdürlüğü ile birlikte ilçenin yüksek kesimlerinde bulunan ormanlık alanlara yaban hayvanları için yemleme yapıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarının aç kalmasının önüne geçmek amacıyla ilçede bulunan Elekdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ile diğer avlaklara ot ve yem bırakıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Avcılar Derneği Başkanı Hasan Çevik, yaban hayatının önemine değinerek yaban hayvanlarının yoğun kış şartlarında aç kalmasının önüne geçmek amacıyla Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ve Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak ilçede bulunan avlaklara yem ve ot bıraktıklarını bu uygulamanın kış ayı boyunca devam edeceğini belirtti.

Çevik ayrıca yemleme çalışmalarında kendilerinden desteklerini esirgemeyen Taşköprü Orman İşletme Müdürü Ercan Şen ve personeli ile Milli Parklar İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık ve tüm personeline teşekkür etti.

Çevik son olarak tavşan ve keklik avının 8 Ocak 2017 tarihinde sona ereceğini belirterek avcı arkadaşlarının kurallara uyarak daha duyarlı davranmasını rica etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ