Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Taşköprü’de konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Taşköprü’de konuştu
  • 31.03.2017
  • 2.605 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Taşköprü’de konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan akşamı sandıktan ‘evet’ çıkınca arkasına teneke takıp gönderileceğini belirterek, “Bizim evlatlarımız teröristleri kovalıyor, onlar da sıçan gibi kaçıyorlar” dedi. Bakan Soylu, Kandil’e de göndermede bulunarak “Kandil’dekilere buradan sesleniyor, zamanı geliyor Kandil’den sıvışın kaçın” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Taşköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Toplu Açılış Törenine katıldı. Taşköprü meydanında büyük bir kalabalığa hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaklaşık 9 milyon lira değerindeki tesislerin açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Bakan Soylu, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni Anayasa hakkında açıklamalarda bulunarak referandumda destek istedi. Türkiye genelinde terörle mücadelenin aralıksız devam ettiğini söyleyen Bakan Soylu, operasyonların terör örgütlerinin kökü kazınıncaya kadar sürdürüleceğini kaydetti. Ülkenin birlik ve beraberliğine karşı adım atmaya kalkışanların daima bedelini ödemek zorunda olduklarını vurgulayan Bakan Soylu, “Şuanda evlatlarımız 32’nin üzerinde operasyon yapıyor. Bir taraftan Lice’de, bir taraftan Mardin’de, bir taraftan Bestler Dereler’de, bir taraftan Hakkari’de, İkiyaka Dağları’nda askerimiz, polisimiz, korucumuz büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Hani dağlar onlarındı. Bizim aslanlarımız, bizim evlatlarımız onları kovalıyor, onlar da sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan gibi” dedi.

Kandil’e seslendiğini söyleyen Bakan Soylu, “Kandil’den laf üretiyorlar, referandumda ‘hayır’ deyin diye. O kadar yüreğiniz varsa Kandil’de it gibi saklanacağınıza bu ülkenin sınırları içine gelin de gösterelim bakalım neyin ne olduğunu. Merak etmeyin, sadece sınırlarımız içinde değil, biraz sabırlı olun. Buradan o Kandil’deki itlere söylüyorum. Eğer bu kadar canınızı seviyorsanız Kandil’den sıvışın, zamanı geliyor, Kandil’den sıvışın kaçın. Bu millete ödettiğiniz bu acının bedelini tek tek çekeceksiniz. Daha geçen hafta 60’a yakın teröristi etkisiz hale getirdi bizim evlatlarımız. Tek tek her yerde büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Kim bu ülkenin birliğine, dirliğine, kardeşliğine, karşı bir adım ataya çalışırsa bilesiniz ki milletimizin iradesiyle beraber bunun bedeli onlara ödetilecektir”

 “Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan akşamı arkasına teneke takıp gönderecekler”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl genel başkan olduğunu anlatan Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu, ‘kaset’ ile genel başkan oldu. Kaseti kim yaptı? FETÖ yaptı” dedi.

Bakan Soylu, şunları söyledi: “Peki bugünkü iş birliğinin anlamı nedir? Ya ortaktır, ya diyet ödüyor, ya da esirdir esir. CHP’li kardeşlerimize söylüyorum. Bu adam SSK’yı batırdı, CHP’yi de batıracak, sizi de yanlış istikamete sürüklüyor. Ne olursunuz bunun dediklerine uymayın. Bunun dedikleri ülkede fitneyi, fesadı ortaya koyabilmek için, bu ülkenin güçlü, zengin, özgür olmasını engelleyebilmek içindir. Ne söylediğini biliyor ne de yaptığını. ‘Sanki uzayda yaşıyor’ deyince alınmışlar. Bu memleketin PKK ile FETÖ ile mücadelesinde hiçbir katkı sunmayacaksın, ardından onların değirmenine can suyu taşıyacaksın”

Türkiye’nin 5-6 saatlik çalışmayla yönetilemeyeceğine ifade eden Bakan Soylu, “Meclis kendi işini yapacak, hükümet kendi işini yapacak, yargı tarafsız ve bağımsız olacak ve Türkiye hedeflerine adım adım yürüyecek. Aksi takdirde kim iktidar olur biliyor musunuz? FETÖ iktidar oluyor, terörizm iktidar oluyor. Biz istiyoruz ki millet iktidar olsun, biz istiyoruz ki millet patron olsun, biz istiyoruz ki milletin mührü geçerli olsun” diye konuştu.

Bakan Soylu, 16 Nisan akşamında sandıklardan ‘evet’ oyunun çıkmasıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına teneke takıp gönderileceğini belirtti.

“Birisi ‘T.C’yi tükürüğümüzle boğarız’ dedi. Şimdi hak ettiği yerde, kodeste”

Türkiye’nin yıllarca terbiye edilmeye çalışıldığını söyleyen Bakan Soylu, “İstemediler ki zengin olalım, istemediler ki hür olalım, istemediler ki ayaklarımızın üzerinde duralım, istemediler ki dünyaya söylediğimiz söz hüküm olsun. Hep arkamıza dönüp bakalım istediler, ‘Acaba bir darbe olur mu?’ Hep arkamıza dönüp bakalım istediler, ‘Acaba bir 28 Şubat olur mu?’ Hep endişeli olalım istediler” şeklinde konuştu.

Türk milletinin 16 Nisan’da sandıklarda gereken cevabı vereceğini inandığını belirten Bakan Soylu, “”Almanya olarak, Hollanda olarak, PKK olarak, DEAŞ olarak, FETÖ olarak karşınıza çıkarız’ diyorlar. Biz şimdi onlara tarihi bir cevap vereceğiz. Çanakkale’de kurtuluş mücadelesinde hangi cevabı verdiysek, bu ülkede sandıklarda 1960’tan sonra 65’te hangi cevabı verdiysek, 1980’den sonra hangi cevabı verdiysek, 28 Şubat’tan sonra 2002’de hangi cevabı verdiysek, 16 Nisan’da aynı cevabı vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Özerklik ilan edeceklerini söyleyenler, sıkıysa özerklik ilan edin, başınıza ne gelecek görün”

Genel seçimlerde yüzde 10 barajının üzerine çıkınca afralarından, tafralarından, fiyakalarından geçilmeyenlerin olduğunu aktaran Bakan Soylu, şunları kaydetti: “Korkutarak oradaki kardeşlerimizden oy istediler. Musluklardan kan akıttılar. ‘Eğer oy vermezseniz kan akıtırız’ diyerek oy istemeye çalıştılar. Bir kısmını da ‘Aman bundan sonra böyle bir şey olmayacak’ diyerek kandırıp oy istemeye çalıştılar. Yüzde 10’u geçtiler. Tek başına iktidara gelemeyince, hükümet kurulamayınca fiyakalarından geçilmedi. ‘Bundan sonra Doğu, Güneydoğu’da bizim borumuz öter’ dediler. Birisi ‘T.C’yi tükürüğümüzle boğarız’ dedi. Şimdi hak ettiği yerde, kodeste. Kendi tükürüğü ile orada baş başa kalsın. Birileri de dağa çıkıp özerklik ilan edeceğini savundu. Demokrasiyi istismar etmek ve bu ülkede kardeşliği bozabilmek için Cizre’de, Muş Varto’da, Yüksekova’da, Nusaybin’de özerklik ilan edeceklermiş. Madem o kadar cesurdunuz, hadi bakalım bugün o lafları söyleyin. Nusaybin orada duruyor, ben geçen gün oradaydım. Geçen gün Kızıltepe’deydim. Diyarbakır Silvan’daydık, Şırnak’taydık. Buradaki ay-yıldızlı bayraklar nasılsa orada da ay-yıldızlı bayrağımızla milli birliğimizi, kardeşliğimizi anlattık. Madem o kadar cesurdunuz, özerkliği ilan ediyordunuz, hadi bugün ilan edin de görelim. Boyunuzun posunuzun ölçüsünü alalım da ne olduğunuzu bir anlayın bakalım”

Bundan sonrada terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini ifade eden Soylu, şöyle devam etti: “Terörle, milletimizin iradesi ve kararlılığıyla, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıyla, hükümet üyesi arkadaşlarımızla hep birlikte büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Hepsi üzerimize gelsinler. DEAŞ, PKK, FETÖ, Almanya, Hollanda, İsviçre, her birisi topyekun, hep beraber gelsinler. Bilsinler ki bize Taşköprü yeter.”

Konuşmasının ardından Bakan Soylu, protokol üyeleriyle birlikte Taşköprü Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan hizmetlerin açılış kurdelesini kesti.

 Soylu ve Gülbaran’a Fahri Hemşerilik beratı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da ilçeye hizmetlerinden dolayı Bakan Soylu’ya ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiladeri işadamı Ali Gülbaran’a Belediye Meclisi tarafından verilen Fahri Hemşerilik Beratı’nı takdim etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Soylu, fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. Bakan Soylu, Taşköprü’de Cuma namazını kıldıktan sonra Taşköprü Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ