Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Oryantiring’te Seka Türkiye 8.’si oldu

Oryantiring’te Seka Türkiye 8.’si oldu
  • 03.06.2017
  • 929 kez okundu
Reklam

Oryantiring’te Seka Türkiye 8.’si oldu

Okullararası Oryantiring yarışlarında ilçemizi temsil eden Taşköprü Seka Ortaokulu geçtiğimiz ay İl birincisi olmuş ve ilimizi temsilen Türkiye Yarı Finallerine kalmıştı. Tokat Niksar’da yapılan Yarı Final yarışlarında Seka Ortaokulu 3. olarak büyük bir başarıya imza atmış ve adını Türkiye Şampiyonası Final yarışlarına yazdırmıştı.

28 Mayıs tarihinde Sakarya’da Türkiye Şampiyonası yapılmış ve burada ilimizi Taşköprü Seka Ortaokulu temsil etti. İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Ordu  ve diğer güçlü illerle kıyasıya mücadele eden Seka Ortaokulu zorlu yarışlar sonunda Türkiye 8. si olma başarısını gösterdi.

Konu ile ilgili konuşan Beden Eğitimi Öğretmeni Sercan Hükümen:” Uzun ve zorlu geçen ama bir o kadar da keyif aldığımız yarışları Türkiye 8. Si olarak noktaladık. Türkiye Finallerinde Taşköprü’yü temsil ettik ve 7 dk gibi Oryantiring yarışları için küçük olan bir farkla kürsüyü kaçırdık. Ama Türkiye Finallerine gelmek bile bizim için büyük bir başarıydı. Yarıştığımız okulları incelediğimizde 2000 mevcudu olan devlet okullarıyla ya da ekipmanlarını bile yurtdışından getirtmiş özel okullarla yarıştığımızı gördük. Biz ise bu kategoride yarışabilecek 23 tane kız öğrencimizin içinden 5 kişilik bir takım oluşturduk. Kızlarımız çok mücadele ettiler biraz heyecanlılardı ve bu heyecan bize ufak hatalar yaptırdı ama sonuç olarak diğer okulların takımlarından hiçte geri kalmadılar ve Türkiye 8. liği gibi bir derece elde ettiler. Çok mutlu ve gururluyum yorulduk ama sonucunu da aldık. Yaptıkları mücadeleden ve aldıkları sonuçtan dolayı Şevval Durgut, Ayşenur Sağır, Sıla Erkeç, Nermin Kaya, Fatmanur Çoban isimli öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü İsmai Karakaya ise: “Okul olarak büyük bir başarı sağlayarak Taşköprü ismini Türkiye Şampiyonasında duyurduk. İleriki senelerde inşallah Türkiye Şampiyonu olup milli takımımıza da sporcu kazandırmak istiyoruz. Gerek atletizm gerekse oryantiring  yarışlarında bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel’e, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan’ a ve Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ceyhun Çorbacı’ya teşekkür ederiz” dedi.

 

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ