Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Diriker’den Taşköprü MYO’ya ziyaret

Diriker’den Taşköprü MYO’ya ziyaret
  • 10.06.2017
  • 948 kez okundu
Reklam

Diriker’den Taşköprü MYO’ya ziyaret

Taşköprü Meslek Yüksek Okulu binasının dönüştürüldüğü Sümerbank Taşköprü Kendir Fabrikası’nın 1946 yılındaki yapımında görev alan İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Fuat Diriker, Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti.

Diriker, Taşköprü MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eğilmez’i de ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgi aldı. Eğilmez ayrıca Diriker’e okul binasını gezdirdi.

1960 yılında Sümerbank yönetim kurulu üyesi olan ve halen Galatasaray Divan Kurulu en yaşlı üyesi unvanını taşıyan Diriker, Taşköprü Sümerbank Kendir Fabrikası, Bursa Merinos Fabrikası, Sümerbank ve Türkiye İş Bankasına ait Balıkesir İplik Dokuma fabrikaları gibi birçok ildeki farklı iplik fabrikalarının yapımında görev aldı.

1952 yılında Sümerbank’taki İnşaat Müdür Muavinliği görevinden ayrılmış ve Azot Sanayinde Baş Mühendis olarak göreve başlamıştır. Bir alman firmasıyla müşterek olarak Kütahya Azot Fabrikasının projesinde görev aldı.

Ayrıca İnş. Yük. Müh. Ali Fuat Diriker, 1927-1950 yılları arasında sırasıyla Yükseköğretim Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Öğretim Müsteşarlığı görevlerinde bulunan Rüştü Uzel’in damadıdır.

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ