Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

Kast-Kader’den Taşköprü’ye 2 bin 800 kitap

Kast-Kader’den Taşköprü’ye 2 bin 800 kitap
  • 13.10.2017
  • 1.035 kez okundu
Reklam

Kast-Kader’den Taşköprü’ye 2 bin 800 kitap

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu Kadın Derneği (Kast- Kader), gerçekleştirdiği projeler ile adından söz ettiriyor. En son “Geleceğe Bir Işıkta Sen Yak Projesi” ile Taşköprü’de 2 bin 800 kitap dağıtan Kast- Kader, gelecek kuşakların okuması için, ihtiyaç olan okullara kitap dağıtmaya devam edecek.

Bin kitap toplama ile yola çıktıklarını ancak 2 bin 800 kitap ile hedeflerinin üstüne çıktıklarını ifade eden Kastamonu Kadın Derneği (Kast- Kader) Başkanı Emine Çelik, “Geleceğe Bir Işıkta Sen Yak Projesi”ni anlattı. Çelik, “Dünyada var olmamızın bir anlamının olmasını isteyen gönül dostlarımıza ihtiyacımız var bu projede. Planladığımız bir projeyi hareketlendirmek adına yüreği güzel olan dostlarımın desteğine ihtiyacım var. Kastamonu Taşköprü’de Bekdemirekşi ilkokulu ve ortaokuluna kitap desteği sağlayarak çocuklarımızın kütüphane ihtiyaçlarını gidermek için gelecek nesillerimize bir ışıkta biz yaktık. İlk ve orta dereceli öğrencilerin bulunduğu okula hikaye, roman ve sınavlara hazırlık test kitaplarına ihtiyacımız olduğunu belirttik ve duyarlı vatandaşlarımızdan destek geldi. Çocuklarımızın umudu olarak, kitap topladık. Bu iyilik hareketi, sosyal sorumluluk projesi haline  dönüştü” dedi.

“KASTAMONU KADINININ ADINI DİLE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Şubat 2015’te başladıkları faaliyet ile Kastamonu kadının sesini duyuran Kast- Kader, Türkiye’de örnek gösterecek bir çok projeye de imza atmaya hazırlanıyor. Geçen sene giysi yardımı yaptıklarını hatırlatan Başkan Çelik, “Geçen sene Kastamonu’nun ilçeleri Taşköprü, Cide, Pınarbaşı’nda giysi yardımında bulunduk. Ağlı Nedime Kaya İlkokuluna fotokopi makinası getirdik. Ayrıca Kastamonu Kadın Derneği olarak alan el ile veren el arasında köprü olarak ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi ve kahraman Kastamonu kadının adının her platformda dile getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ