Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Sümer Mahallesi’nde havai elektrik hatları yer altına alındı

Sümer Mahallesi’nde havai elektrik hatları yer altına alındı
  • 13.10.2017
  • 1.308 kez okundu
Reklam

Sümer Mahallesi’nde havai elektrik hatları yer altına alındı

 

Taşköprü ilçemiz Sümer Mahallesi’nde bulunan havai elektrik hatları yer altına alındı. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın girişimleri sonucu Kastamonu Başkent Elektrik Dağıtım AŞ. tarafından tamamlanan çalışmalarda Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nun gelmesinin ardından yapılaşmanın arttığı Sümer Mahallesi’nde havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışması hızlı bir şekilde gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü’nün gerek şehirleşme gerekse alt yapısı bakımından bölgede ve ülkede öncü olduğunu belirterek Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nun hayata geçmesinin ardından yapılaşmanın arttığı Sümer Mahallesi’nde yaptıkları girişimler sonucu BEDAŞ’ın havai elektrik hattını yer altına alma çalışmasını tamamladığını belirterek yaklaşık 2.5 km’lik hatta 1 milyon TL’lik yatırım için BEDAŞ yetkilileri ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sümer Mahallesi Muhtarı İlker Acar’da “Mahallemizde sık sık elektrik kesintisi ve voltaj düşmesi yaşanıyordu. Bizde sıkıntımızı Başkanımıza ilettiğimizde konuyla yakından ilgilenerek bu sıkıntılarımızın kısa sürede giderilmesini sağladı. Mahallemizin her türlü ihtiyacında yanımızda olan ve bu ihtiyaç ve taleplerin kısa sürede çözülmesini sağlayan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a ve ekibine ayrıca elektrik hatlarının yer altına alınmasında emeği geçen BEDAŞ yetkililerine mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ