Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Taşköprü’de Amatör Sporlara destek verenler ödüllendirildi

Taşköprü’de Amatör Sporlara destek verenler ödüllendirildi
  • 13.10.2017
  • 885 kez okundu

Taşköprü’de Amatör Sporlara destek verenler ödüllendirildi

 

Taşköprü ilçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Sporun En’leri” ve Amatör Spora Destek Verenler için ödül töreni tertip edildi.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ödül töreninin açılış konuşmasını Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Cemali Özsoy yaptı.

Özsoy, “Amatör Spor haftasının amacı, çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. Ayrıca; Gençlerimizin sokaklardan spor sahalarına taşınması, sağlıklı bireyler olarak topluma yararlı bir fert haline getirmek için Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

-Başkan Arslan, “Her alanda vatandaşımızın hizmetkârıyız-

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da “Taşköprü Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak zorunda olduğumuz zorunluluklarımız var. Ama bizim en önemli hizmetlerimizden biride amatör sporlara destek vermektir. Çocuklarımızı amatör sporlarda kendilerini geliştirmeleri için her zaman destekledik. Bayanlarımıza yüzme kursu açtık. Diğer alanlarda da hizmetlerimiz sürecek.

Bütün alanlarda vatandaşımızın hizmetkârıyız. Kulüplerimizin önündeki engelleri ayıklamak noktasında da geri duruşumuz olmayacak” dedi.

 

-Kaymakam Yüksel, “Her yaşta spor yapılması gerekiyor”

Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ise “Sadece çocuklar ve gençler için değil her yaşın sporla ilgilenmesi gerekmekte. Her yaştan sporcularımızı burada görmek çok güzel. Çocuklarımızın yanlarında velilerimizin olması da ayrıca güzel. Bazen okullarda çocuklarının bir branşla ilgilenmesi dersleri aksatmaları düşüncesiyle olumsuz gibi gözüksene bu asla böyle değil. Spor ile uğraşan çocuklarımız derslerinde genel olarak daha başarılı” şeklinde konuştu.

Programda  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Cemali Özsoy tarafından Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan başta olmak üzere spora destek verenlere plaket taktimi  yapıldı.

 

-Müsabakalarda dereceye girenlere madalya

Ayrıca hafta münasebetiyle düzenlenen müsabakalarda dereceye giren öğrencilere katılım belgesi ve madalya taktim edildi.

 

-Arslan, Yılın Spor alanında En’i seçildi

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a ise Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Sporun Enleri” ödülü takdim edildi.

Programa Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan,  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İsmail Berber, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İbrahim Coşkun, Garnizon Komutanı Alparslan Bilgiç, İlçe Emniyet Müdürü Metin Ilgın, Taşköprüspor Başkanı Cahit Aktaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Okan, daire amirleri ve sporcular katıldı.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ