Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Taşköprü YBO’da Oyun Parkı Hizmete Açıldı

Taşköprü YBO’da Oyun Parkı Hizmete Açıldı
  • 20.10.2017
  • 1.046 kez okundu
Reklam

Taşköprü YBO’da Oyun Parkı Hizmete Açıldı

Taşköprü Belediye Başkanlığı ve Rumeli Balkan Kadınları Derneği (RUBAKAD)’nce Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO)’nda yapılan Oyun Parkı düzenlenen program ile hizmete girdi. YBO Okul bahçesinde düzenlenen programda açılış konuşmasını Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü İsmail Özüdoğru yaptı.  Özüdoğru “Okulumuz ve öğrencilerimiz için anlam katan oyun parkı desteklerinizle hizmete açılıyor. Okul sadece derslerden ibaret değildir. Öğrencilerin streslerini atmak için oyuna da ihtiyaçları vardır. Oyun parkında emeği geçen ve yardımlarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Projede önemli desteklerde bulunan ve Rumeli Balkan Kadınları Derneği Başkanı Hale Güloğlu’da, “Bizler Resim Öğretmenimizin Kastamonu’dan İstanbul’a dostluk ve sevgi köprüsü kurmasıyla buradayız. Bizler bu vatan bizlerin düşüncesiyle gülümseyen yüzler projesi ile eğitim ve kültürel destekler verdik. Açılışını gerçekleştireceğimiz oyun parkı ise okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

-Çorbacı: “Taşköprü müstesna bir ilçedir”

Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı ise “Taşköprü ilçemiz geçmişte Osmanlı Padişahlarına akıl hocalığı yapmış Taşköprülüzadeler gibi önemli bilim ve ilim adamlarını yetiştiren müstesna bir ilçedir. Bizlerde Taşköprü Belediyesi olarak öncelikli olarak ilçemizde bulunan tüm eğitim kurumlarının fiziksel olarak ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamanın beraberinde 1 yıl gibi kısa bir sürede Kastamonu Üniversitesi’ne bağlı 3 bin kişi kapasiteli bir Meslek Yüksek Okulu’nun Eski Kendir Fabrikası alanında hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle hizmete girmesini sağladık” dedi.

Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel “ İlçemizde Eğitim Ön Planda “

Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’de “Eğitime öncelik vererek ilçemizdeki eksikliklerin giderilmesini hep ilk planda tuttuk. Oyun Parkı’nın yapılması hususunda Rumeli Balkan Kadınlar Derneği Başkanımıza ve üyelerimize, Taşköprü Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan ve ekibi ile emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kapucuoğlu’da “Okullarımıza katkı sağlanarak eğitime büyük katkı vererek öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için gerekli destekler sağlanıyor. Oyun Parkı öğrencilerimize ve okulumuza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından oyun parkına destek verenlere plaket taktim edildi. Ardından ise yemek ikramında bulunuldu. Rumeli Balkan Kadınları Derneği’nce program sonunda ise öğrencilere hediyeler taktim edildi. Programa Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kapucuoğlu, Taşköprü Kızılay Şube Müdürü Hüseyin Seven, Sevgi Pınarı Derneği Başkanı Necmi Güneş, Rumeli Balkan Kadınları Derneği Başkanı Hale Güloğlu, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ