Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Atatürk Ortaokulu’nda Türk Kızılayı tarafından Özel Eğitim Sınıfı açıldı

Atatürk Ortaokulu’nda Türk Kızılayı tarafından Özel Eğitim Sınıfı açıldı
  • 03.11.2017
  • 881 kez okundu

Vali Karadeniz Taşköprü’de Kızılay Haftası etkinliğine katıldı

Atatürk Ortaokulu’nda Türk Kızılayı tarafından Özel Eğitim Sınıfı açıldı

Taşköprü ilçemizde Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen Kızılay Haftası etkinliği ve Özel Eğitim Sınıfı açılışına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’de katıldı.

İlk olarak Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen resim sergisinin ziyaret edilmesinin ardından Atatürk Ortaokulu binasında düzenlenen program da açılış konuşmasını Taşköprü Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Hüseyin Seven yaptı. 10 yıllık görevi süresince yaptığı birbirinden farklı hizmetleri sayan Seven “Türk Kızılay’ının misyonu afetlerde ihtiyaç sahiplerinin korunmasında ve eksikliklerinin giderilmesini sağlamak, toplumda yardımlaşmayı yaygınlaştırmaktır. Türk Kızılay’ı Türkiye’de ve dünyada insanların yardımına yetiştirmektir. Din dil ve ırk gözetmeksizin insanların en zor anlarında yardımına koşan ve bağışlarla büyüyen bir insanı yardım kuruluşudur. Desteklerinden dolayı Taşköprü Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel ve Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan başta olmak üzere, halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’de “Türk Kızılay’ı Ülkemiz için çok değerlidir ve en bilinen hizmetlerinden birisi ise kan hizmetidir. Düzenli kan bağışlarıyla kampanyalarıyla ihtiyaç sahibi insanlarımızın ihtiyacını karşılıyor. Türk Kızılayı artık kan bağışıyla ön plana çıkan hizmetlerinin yanı sıra daha çok hizmet vererek çeşitli hizmetlerle de adı anılıyor. Açılışta emeği geçen herkese Kızılay başkanımıza ve teşriflerinizden dolayı herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kastamonu Vali Yaşar Karadeniz ise “İlçede ilk defa bir Kızılayı’nın programına katılıyorum. Aldığım bilgi neticesinde ise çalışkan bir başkanımızın olduğu belirtildi. Yapılan çalışma tespitin ilk önce doğru bir karar olduğunu belirtmek isterim.  Duygularıyla düşünceleriyle özveriyle çalışan bir Kızılay başkanımız var. Kendisini tebrik ediyorum. Taşköprü’de güzel bir idari çalışma var ve bir arada hareket etmeleri güzel bir olay. Özel Eğitim sınıfı açılışımızda emeği geçen Türk Kızılay’ı Taşköprü Şubesi başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Programda Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ise ödülleri taktim edildi.

Ardından ise Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi’nin desteğiyle yapılan Atatürk İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışı gerçekleşti.

Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İbrahim Coşkun, Garnizon Komutanı Üst Teğmen Alparslan Bilgiç, İlçe Emniyet Müdürü Metin Ilgın, Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kapıcıoğlu, Türk Kızılayı Taşköprü Şube Başkanı Hüseyin Seven, Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Milliyetçi Hareket Partisi İsmail Berber, kurum amirleri, veliler ve çok sayıda öğrenci ile öğretmen katıldı.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ