Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kaymakam Yüksel ve Başkan Arslan, din görevlileri ile bir araya geldi

Kaymakam Yüksel ve Başkan Arslan, din görevlileri ile bir araya geldi
  • 19.01.2018
  • 758 kez okundu

Kaymakam Yüksel ve Başkan Arslan, din görevlileri ile bir araya geldi

Taşköprü Müftülüğü’nün ilçede bulunan din görevlileriyle yaptığı aylık olan toplantısı tüm din görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Diyanet-Sen Taşköprü Temsilcisi Bayram Özsoy yaptı.

Programda konuşan Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, “Toplumum önderi konumunda ki sorumluluğumuzu bildiğinizi düşünüyorum. Altını çizmek istediğim bir kaç hususun altını çizecek olursak, 15 Temmuz hain bir işgal girişimini birlikte yaşadık. 15 Temmuz gecesi devlet olarak millet olarak büyük bir sınav verdik. Diyanetimizde imamlarımızda bunun altından başarıyla kalktık. Daha önce darbeler selâları susturuyordu. 15 Temmuz’da ise selâlar darbeleri susturdu. Fakat alanı boş bırakmamamız gerekiyor” dedi.

-Kaymakam Yüksel, “Halkımızın en fazla güvendiği kurum diyanet olmalı”

“Halkımızın en fazla güvendiği kurum diyanet olmalı. En fazla güvendiği insan köyünün mahallesinin camisinde ki imam olmalı diyen Kaymakam Yüksel, “Meydanı boş bırakmamamız gerekiyor. Camilerde cemaati beklemek yerine, biz halkımızın ayağına gitmeliyiz” şeklinde konuştu.

-Arslan: “Fakat toplumu bölme yolunda en büyük tehlikelerden biri gıybet”

Programda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da, “Bulunduğunuz yerde en yetkili en etkili insanlarsınız. Yaşadığınız yerlerin âlimlerisiniz. Hep birlikte ilçemizde daha sağlıklı hizmetlere imza atmak için uğraşıyoruz. Toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Ben istişareden ortak akıldan iyi sonuçlar alan bir yöneticiyim. İyi ki de böyle düşünüyorum. Bizlerin herşeyi bilme herşeyi görme şansımız yok. Bu istişarenin de katkısını göreceğimizden eminim. Bu ilçede şunun olması gerekir diye talepte bulunmanızı bize ulaştırmanızı istiyorum. Bu manada bize katkı verin. Toplumun %99’u Müslüman diyoruz. Fakat toplumu bölme yolunda en büyük tehlikelerden biri gıybet. Ne yapıp yapıp bunun önüne geçmemiz lazım. Bunun içinde bizlerinde sizlerin de büyük sorumluluğu var. Ayrıca toplumu kötüye getiren olaylardan biri de uyuşturucu bu konuda da el birliği ile hareket edeceğiz. Dayanışma olduğunda birlik beraberlik olduğunda yapamayacağımız birşey yok” şeklinde konuştu.

-İl Müftüsü Aydın: “Sesimiz Allah’ın rızasını kazanmak İçin çıkıyor”

Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın ise toplumun her kesimine dokunmamızı Cenab-ı hak bize vazife kılmış. Halkımız hastalandığında, doğduğunda, öldüğünde, sünnetinde, düğününde biz varız. Sesimiz Allah’ın rızasını kazanmak İçin çıkıyor. Ülkemiz insanlık bizden çok şey bekliyor. Birlik beraberlik olduğu zaman herşey çok daha iyi sonuç vermekte. Rabbim Birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” dedi.

Özkan: “Halkımızın olmazsa olması dindir”

Diyanetsen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan’da “Halkımızın %99.9’u Müslümandır. %39.9 Cuma namazı ve Bayram namazlarına gidiyor. Ne demektir bu halkımızın olmazsa olması dindir. Dini için malından da evladından da vazgeçer. İnsanın vazgeçemeyeceği tek şey dinidir. Biz din kardeşlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’da “İki sınıf insan vardır ki onlar düzelirse dünya düzelir. Onlar bozulursa. Dünya bozulur, bunlar âlimler ve amirlerdir. Hadisini hatırlatarak bizler büyük bir sorumluluk içerisindeyiz. Rabbim bizlere bu görevi yaparken kolaylıklar nasip eylesin” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Diyanet-Sen Taşköprü Temsilciği tarafından misafirlere plaket takdim edildi.

-Katılanlar

Programa Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Diyanetsen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan, Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Mal Müdürü Erdoğan Üstündağ, Eğitim Bir-Sen Taşköprü Temsilcisi Abdullah Oğuz, Diyanetsen Taşköprü Temsilcisi Bayram Özsoy ve ilçede görev yapan din görevlileri katıldı.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ