Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü’de “İlk Okulum İlk Sporum” Projesi ilçe taramaları başladı

Taşköprü’de “İlk Okulum İlk Sporum” Projesi ilçe taramaları başladı
  • 12.02.2018
  • 3.317 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de “İlk Okulum İlk Sporum” Projesi ilçe taramaları başladı

İlimizdeki ikinci ve üçüncü sınıflarda eğitim gören öğrencilerimizin hangi spor branşlarında yetenekli olduklarını tespit etmek ve öğrencilerimizi bu branşlara yönlendirmek amacıyla uygulanan “İlk Okulum İlk Sporum” projesinde sporcu ilçe taramaları başladı.

Merkezde eğitim gören toplam 3025 öğrencimizin taramalarının ardından ilçe taramalarının ilk durağı olan Taşköprü ilçemizde toplam 756 öğrencinin ölçümlerine başlanıldı.

“İlk Okulum İlk Sporum” projemizde öğrencilerimiz Dikey Sıçrama, Sağlık Topu Fırlatma, Durarak Uzun Atlama, Esneklik, Sırt Bacak Kuvveti, Sol El Kavrama Kuvveti, Sağ El Kavrama Kuvveti, 20 metre Sürat Koşusu, El Genişliği ve El Uzunluğu, Kulaç Uzunluğu, Kilo ve boy testleri taramalarına girerek ölçümlerini yaptırdı.

Yapılan ölçümler esnasında Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da uygulamanın yapıldığı Taşköprü Spor Salonu’nu ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi. Belediye Başkanı Arslan’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık eşlik etti.

Tek tek parkurları dolaşan Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, çocuklarımızla sohbet ederken, “İlk Okulum İlk Sporum” projesi tişörtünü dağıttı ve öğrencilerimize bir takım ikramlarda bulundu.

Haber: Akif DOĞAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ