Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Taşköprü Eğitim Bir-Sen’den Sözleşmeli Öğretmen kadrosuna tepki!

Taşköprü Eğitim Bir-Sen’den Sözleşmeli Öğretmen kadrosuna tepki!
  • 03.04.2018
  • 687 kez okundu
Reklam

Taşköprü Eğitim Bir-Sen’den Sözleşmeli Öğretmen kadrosuna tepki!

Taşköprü Eğitim Bir-Sen üyeleri ilçemizde basın açıklaması yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Eğitim Bir-Sen Taşköprü Başkanı Abdullah Oğuz’un yaptığı açıklamada; Performans değerlendirme sistemi taslağını, mülakatla sözleşmeli öğretmen atama uygulamasını ve şiddet olaylarını protesto ederek bu uygulamaların bir an önce kaldırılmasını talep edildi.

Yapılan açıklamada ayrıca; “Performans değerlendirme sisteminin eğitimcilerin moral ve motivasyonunu bozacak, yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek, saygınlığını zedeleyecek bir uygulama olduğunu düşündüklerini ve bu uygulamanın hukuki ve kanuni bir dayanağının bulunmadığını öne sürdüler.
“Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının ise bir hata olduğunu, çünkü sözleşmeli öğretmenlerle diğer meslektaşları arasında birçok fark olduğunu, sözleşmeli öğretmen, eşi öğretmen olmadığı durumda dahi eş durumu nedeniyle bir araya gelemediğini ve bu durumun eş ile iş arasında bir tercih yapmak zorunda bırakarak aile bütünlüğüne ilişkin anayasal temel hakkın ihlal ettiğini” belirten Oğuz, “Öğretmene yönelik şiddete bir an önce dur denilmesi gerekiyor. Son dönemlerde sıkça gündeme gelen ve bazıları ölümle sonuçlanan şiddet olaylarının ülkenin geleceği olan gençleri eğiten öğretmenleri olumsuz etkilemekte ve bu probleme ivedilikle tedbir alınması gerekmektedir” dedi.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ