Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Turuncu Dergisi’nden Sevim Tokatlı öğrencilerine panel

Turuncu Dergisi’nden Sevim Tokatlı öğrencilerine panel
  • 10.04.2018
  • 697 kez okundu

Turuncu Dergisi’nden Sevim Tokatlı öğrencilerine panel

Taşköprü ilçemiz eğitim kurumlarından Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turuncu Dergisi işbirliğiyle, öğrencilere yönelik “Kitaplar ve Gençler” konulu panel düzenlendi. Panelde Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Turuncu Dergisi ve  Yeni Kapı Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Zahide Ceylan, Turuncu Dergisi Yazarı Ayşegül Karaköse, Turuncu Kalkınma ve Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  Aygül Fazlıoğu, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gülay Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kapucuoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan yaptığı açılış konuşmalarının ardından panele geçildi.

-“En büyük alışkanlığınız kitap olsun”

Turuncu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Zahide Ceylan konuşmasında, “16 yaşında evlendim, 17 yaşında anne oldum. 3 çocuktan sonra okudum. Üniversite okudum. Şuanda Turuncu Dergisi Genel Yayın Yönetmeniyim. Sizlere tavsiyem öğrenmenin yaşı olmadığını bir kez daha hatırlamanızdır. En büyük alışkanlığınız telefon yada sosyal medya olmaksızın, kitap olmasını tavsiye ederim” dedi.

-“Kadın veya kız çocuğu değişirse dünya değişir”

Turuncu Dergisi Yazarı Ayşegül Karaköse’de Eğitimli bir insan koşulları daha iyi değerlendirebilir. Kadınların eğitim düzeyi yükseldikçe iş gücünde aldıkları rol artmaktadır. Bütün çocuklar İçin eğitim önemlidir. Fakat kız çocukları için eğitim daha önemlidir. Kadın veya kız çocuğu değişirse dünya değişir” dedi.

-“İnsanın kendini keşfetmesi en büyük değerdir”

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gülay Kurt’ta, “Bir kadın yetiştirin bir toplum yetiştirin der büyüklerimiz. Kadın neden önemli. Biz toplumun yapı taşlarıyız. Ben karşımda gelecekte toplumda aktif rol almış bayanları görüyorum. Ben Bayburtluyum bizim oralarda kızları pek okutmazlar. Bende dedim ki kendi kendime Gülay sen okumalısın. Yolda bulduğum yazıyı, kitabı, gazeteyi herşeyi okurdum. Büyük bir okuma aşkım vardı. İnsanın kendini keşfetmesi en büyük değerdir” dedi.

Konuşmacı Turuncu Kalkınma ve Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  Aygül Fazlıoğlu ise “En büyük pişmanlığım hafızam tazeyken daha fazla kitap okumamaktır. İleride pişman olmamak İçin çok okumalısınız. Teknoloji ile hafızalarımız zarar görüyor. Okumak İçin asla geç kalmış sayılmazsınız. Hiçbir evlilik peri masalı değildir. İzlediğimiz şeylerin arka planını düşünelim. Asla TV izlemeyi eğlenme ve vakit geçirme gözüyle bakmayın. Size şekil vermek için o programları yapıyorlar. Kendinize bir filtre oluşturun. Siz kendiniz izin verdiğiniz kadarını alın” şeklinde konuştu.

Öğrenciler ile soru cevabın ardından panel sonrası katılımcılara Kaymakam Yüksel ve Başkan Arslan, plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ