Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Taşköprü Jandarma Komutanlığı, Düğünlerde Silah Atılmaması konusunda uyardı

Taşköprü Jandarma Komutanlığı, Düğünlerde Silah Atılmaması konusunda uyardı
  • 20.04.2018
  • 1.240 kez okundu
Reklam

Taşköprü Jandarma Komutanlığı, Düğünlerde Silah Atılmaması konusunda uyardı

Taşköprü İlçe Jandarma Komutanlığı’nca düğünlerde silah atılmasının önlenmesi amacı köylerde muhtarlar ile vatandaşlara bilgi verildi.

Düğünlerde havaya ateş açılmasının kültürümüzde yer almadığı, bu olayın gerçekleşmesinin insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğü belirtilerek bu olayların önüne geçilmesi için düğün sahiplerinin bilgilendirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Silah sıkılmasının sadece emniyet tedbirleri ile çözülemeyeceğini, bu olayın toplumsal sorumluluk çerçevesinde her vatandaşın katkısı ile sonlandırılabileceğinin kaydedildiği açıklamada silah atılmasının insanda kanıksamaya neden olduğu hatırlatılarak “Olası bir olumsuz durumda insanlar nasıl olsa düğünden geliyordur diyerek” olayı umursamayacak belki de telafisi güç durumlarla karşılaşılabileceğine dikkat çekildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Silah atılması sonucu bir başkasının ölmesi, yaralanması yada sakat kalmasına sebep olan insanların yasal sorumluluklarının yanında daha ağır olan vicdani sorumluluklarının bulunduğu unutulmamalıdır. Mutluluğunuz ve sevinçleriniz bir başkasının üzüntüsü olmasın.”

Açıklamada ayrıca konu ile ilgili sivil ve resmi denetimlerin artırılacağı bilgisi de verildi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ