Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

SEKA’da öğretmenler Oryantiringle tanıştı

SEKA’da öğretmenler Oryantiringle tanıştı
  • 08.06.2018
  • 1.060 kez okundu

SEKA’da öğretmenler Oryantiringle tanıştı

Dünya Oryantiring günü kapsamında ilçemizde Labirent Oryantiring Yarışması düzenlendi. İlk defa oryantiring yapılmasına rağmen 112 öğrencinin katılımıyla kalabalık ama keyifli bir organizasyon gerçekleşti.

Yine bu kapsamda Seka İlk/Ortaokulu’nda da etkinlikler düzenlendi. Her yaş kategorisinden yarışmacıların bulunduğu toplam 187 yarışmacı katıldı. Özellikle Seka İlk/Ortaokulu öğretmenleri, görevlileri ve site sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen büyükler kategorisi büyük bir çekişmeye sahne oldu. Büyükler kategorisinde okul görevlilerinden Cevdet Er birinci olurken, ikinciliği Fen Bilgisi Öğretmeni Ünal Dibekoğlu, üçüncülüğü okul görevlilerinden Sema Özdemir ve dördüncülüğü ise Anasınıfı Öğretmeni Esra Başaran elde etti. Dereceleri saniyelerin belirlediği yarışlarda öğretmenler ve okul görevlileri oryantiring sporunu tanıdılar ve eğlendiler.

Konuyla ilgili konuşan Beden Eğitim Öğretmeni Sercan Hükümen, “Oryantiring koşarak ya da yürüyerek harita ve pusula yardımıyla haritada bulunan hedefleri (bayrakları) en kısa sürede bulmamızın gerektiği bir spor dalıdır. Bu sporu yapan kişilerin atletik yapısının yanı sıra analitik düşünme ve çabuk karar verme yeteneğinin de gelişmiş olması gerekiyor. Dünya genelinde 73 ülkede yapılan bu spor ülkemizde de gelişim aşamasındadır. Biz de Taşköprü olarak bu sporun gelişimine katkı sağlamak ve 3-4 yıl sonra milli takıma sporcu kazandırmak istiyoruz. Bu spora ve etkinliklere gereken ilgiyi göstererek desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz İsmail Karakaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kapucuoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ