Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü’de Oryantiring Tanıtım günleri

Taşköprü’de Oryantiring Tanıtım günleri
  • 08.06.2018
  • 493 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de Oryantiring Tanıtım günleri

Dünya Oryantiring Günü kapsamında Taşköprü Kapalı Pazar Yeri’nde geniş katılımla Labirent Oryantiring Yarışmaları düzenlendi.

Muzafferettin Gazi İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Yatılı Bölge Okulu ilkokullar kategorisinde; Taşköprü Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız İmam Hatip Lisesi ise liseler kategorisinde yarışmalara katıldılar.

Etkinlik koordinatörü Seka Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sercan Hükümen yapılan yarışmalarla ilgili “Oryantiring koşarak ya da yürüyerek harita ve pusula yardımıyla haritada bulunan hedefleri en kısa sürede bulmamızın gerektiği bir spordur. Biz de burada bu sporun temeli olan Labirent Oryantiring Yarışması düzenledik. Dünya Oryantiring Günü kapsamında 73 ülkede bu etkinlikler düzenleniyor. Ülkemizde bu spor branşına çok değer veriyor. Biz de ilçemiz ve ilimiz adına bu tür etkinlikler düzenleyip bu sporu 7’den 70’e yayarak ilimizde bu branşı geliştirmek istiyoruz. İlkokullarımız ve liselerimiz katılımıyla bizi sevindirdi. Etkinliğimize toplam 112 öğrenci katıldı. Taşköprü’de ilk defa oryantiring branşında yarışma gerçekleşti ve ilk olmasına rağmen katılım oldukça yüksekti. Spora gereken değeri göstererek etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimiz ve okul idarelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sporu destekleyen Okul Müdürümüz İsmail Karakaya’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kapucuoğlu’na ve Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ