Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Sarımsak Festivali’nde coşkulu açılış

Sarımsak Festivali’nde coşkulu açılış
  • 16.08.2018
  • 1.367 kez okundu
Reklam

Festivalin düğünü başladı

Sarımsak Festivali’nde coşkulu açılış

Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali coşkuyla başladı.
İlk olarak Tarihi köprünün restore işleminin devam etmesi nedeniyle Cuma pazarı alanında festival kurdelesi kesildi.

Daha sonra protokol, halk dansları ekipleri ve içinde sarımsak öbekleri olan 2 adet kağnı arabasının katılımı ile kortej yürüyüşü gerçekleşti.

Köprübaşı alanında bulunan yöresel ürünlerin sergilendiği stantların gezilmesinin ardından kortej Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında TÜRKSOY’un yanı sıra Kırgızistan ve Türkmenistan ülkeleride festivalde stand açtı.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan yaptı.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Her yıl yeni bir heyecan ve büyük bir özveriyle hazırlandığımız, benzerleri arasında farklılığıyla dikkat çeken Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivalimizin 32.’sini gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
Uluslararası Festivaller Birliği Başkanı Atilla İpek, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Demokratik Ongo Büyükelçisi Francis Gborglah, Taşköprü Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve Kastamonu Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz’da programda birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Azerbaycan, Gürcistan, Peru, Kolombiya, Kırgızistan, Grup Marmara Üniversitesi Folklor Kulübü ,le Taşköprü halk Eğitim Merkezi Halk Oyunu ekipleri sahne aldı.

Çeşitli etkinlik ve konserlerin yapılacağı Sarımsak Festivali pazar günü sona erecek.

Pompeiopolis Tarım Gıda Hayvancılık Fuarı’da festival süresince ziyaretçileriyle buluşacak.

Belediye Başkanı Arslan, Afrika Cumhuriyetleri Büyükelçileri ile protokol üyelerine plaket takdim etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ