Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Çocuklara düdük, ailelere sarımsak!

Çocuklara düdük, ailelere sarımsak!
  • 19.08.2018
  • 1.012 kez okundu

Çocuklara düdük, ailelere sarımsak!

“Kırmızı Düdük” Projesi Taşköprü’de Uygulandı

 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 81 ilde başlattığı “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ilçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir’inde katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Emniyet ve İlçe Jandarma Trafik ekiplerinin Kaymakam Ahmet Nuri Demir ile birlikte Kastamonu-Sinop karayolunda uygulama yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocukların olduğu araçlar durduruldu ve denetimler yapıldı. Ekipler ve Kaymakam Demir tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük ve bilgilendirici insört ile ailelere dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağı takdim edildi.

Çocuklardan içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi. Araç sürücüleri uygulamanın yerinde ve güzel bir uygulama olduğunu belirtirken, çocuklar da babaları hatalı araç kullandıklarında düdükleri ile ikaz edeceklerini söylediler.

 

-“Çocukları da trafik denetiminin içine soktuk”

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile çocuklar aracılığıyla kural ihlali yapan sürücülere engel olmanın amaçlandığını belirten İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, “Kırmızı Düdük Projesi”ni Taşköprü ilçemizde uyguluyoruz. Bayram boyunca ülkemiz genelinde 140 bin polisimiz görev yapacak. Polislerimiz ailelerimizin bayramda sağlıkla sevdiklerine kavuşmaları için hizmet edecekler. Bizde İlçe Jandarma Komutanlığımız ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle farkındalık oluşturmak amacıyla çalışıyoruz. Çocuklarımıza da kırmızı düdüğümüzü ve uygulamaları anlatıyoruz. Ailelerimize de ilçemizin dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağından hediye ediyoruz. Herkese hayırlı, mutlu, huzurlu kazasız bir bayram diliyoruz” dedi.

Taşköprü’deki uygulamaya İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir’in yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Metin Ilgın, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Coşkun ve çok sayıda emniyet ve jandarma mensubu katıldı.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ