Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

Koru Yaylası, turizmcilerin keşfini bekliyor

Koru Yaylası, turizmcilerin keşfini bekliyor
  • 07.09.2018
  • 1.646 kez okundu
Reklam

Koru Yaylası, turizmcilerin keşfini bekliyor

Taşköprü ve Çatalzeytin ilçe sınırlarının ortasında bulunan, doğası ve havası ile görenleri hayrete düşüren Koru Yaylası turizmcilerin keşfini bekleyen büyük bir potansiyel teşkil ediyor.
Taşköprü ilçemizden 40 km, Çatalzeytin’den ise 47 km uzaklıkta olan Koru yaylası, vatandaşların ilgi odağı olmaya başladı. Muazzam görüntüsü ve yeşilliğin güzelliğiyle bütünleşen, Koru yaylası, gerek yaban hayatı sevenler, gerekse zengin bitki örtüsü ve florası ile bir kez gidenin defalarca ziyaret etme ihtiyacını ortaya çıkaran muhteşem bir görüntü taşıyor.
Koru Yaylasının turizme kazandırmasının gerek bölge halkı gerekse Taşköprü ve Çatalzeytin ilçeleri için büyük önem taşıdığını belirten bölge köylülerinden Cafer Demir, “Koru Yaylası Türkiyenin hiçbir yerinde bulunmayan güzelliği ve doğasına sahip olmasıyla birlikte, bizlerin tabiriyle yeşil deniz adındadır. Turizme kazandırılması ve ziyaretçiler için öncülük yapılmasının Koru yaylasının tanıtımına faydası olacağını belirtmek isterim” dedi.
Karadeniz’in doğal mirası niteliğinde olan yaylaların halka açılması ve yayla turizminin geliştirilmesi için önemli bir çalışma yapılması gerektiğini söyleyen Demir, Koru Yaylası Taşköprünün ve Çatalzeytinin Turizm kaynağı olması gerektiğini söyledi.
Koru yaylasının en önemli özelliklerinden birini ise Taşköprü, Çatalzeytin ve Türkeli ilçelerinden vatandaşların mandalarını ilkbaharda bu yaylada yaylıma bırakıp Ekim-Kasım aylarına kadar burada doğal yaşamda kalması ve ziyaretçilerin büyük beğenisini alıyor.

Haber: Hamza Sefa Yılmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ