Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Taşköprü OSB’nin alt yapı çalışması başladı

Taşköprü OSB’nin alt yapı çalışması başladı
  • 28.09.2018
  • 736 kez okundu
Reklam

Taşköprü OSB’de son adım!

Taşköprü OSB’nin alt yapı çalışması başladı

Geçtiğimiz aylarda alt yapı ihalesi yapılan Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi’nde alt yapı çalışması start aldı.

11.8 milyon TL keşif bedelli Taşköprü OSB’nin alt yapı yapım işi ihalesini %33.34 tenzilatla alan Asil İnşaat San. Tic. A.Ş., Taşköprü OSB alanına şantiyesini kurarak çalışmalara başladı.

OSB alanında düzenlenen programda kesilen kurbanın ve yapılan duanın ardından alt yapı çalışması başladı.

Programda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı ve Taşköprü OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Arslan, “2009 yılında göreve geldiğimiz günden bu güne kadar ilçemizin sanayi alanında ihtiyacını karşılamak amacıyla yoğun çaba harcadığımız Taşköprü OSB’de 2014 yılından itibaren kamulaştırma, imar planı ve parselasyon planlarının hazırlanmasının ardından bugün alt yapı çalışmalarının start almasından dolayı son derece mutluyuz” dedi.

-Taşköprü’de fabrika bacaları yeniden tütecek-

Alt yapı çalışmalarının 1 yılda tamamlanacağını ve hayal gibi görülen Taşköprü OSB’nin kısa sürede tamamlanıp ilçede fabrika bacalarının yeniden tüteceğini vurgulayan Başkan Arslan, insanların hayatında özel ve unutamayacağı günlerin olduğunu ve bugünde o güzel günlerden birini yaşadığını belirterek Taşköprü OSB’nin sadece ilçenin bugünkü istihdamına değil gelecekteki gelişimine de katkı sağlayacağını ifade etti.

-Arslan’dan teşekkür-

Arslan son olarak “Taşköprü OSB’nin bu aşamaya gelmesinde büyük katkısı olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlarımıza, kabine üyelerimize, Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz’e, AK Parti Kastamonu Milletvekillerimiz Hakkı Köylü ve Metin Çelik’e, AK Parti İl ve ilçe başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza ilçe halkım adına teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu.

-OSB’nin her adımında herkesin emeği var-

Belediye Başkanı Arslan son olarak; “Rabbim özellikle burada çalışacak kardeşlerimize kaza bela vermesin. Organize sanayinin her adımında herkesin emeği var. Burada insanlara ekmek ve iş imkanı sağlanacak. Herkesin karınca kararınca bu çorbada tuzu var. Memleketimiz için önemli bir hizmet. Emeklerinden dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Programa Başkan Arslan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Uğur, Belediye Meclis üyeleri, Taşköprü OSB Müteşebbis Heyeti ve AK Parti İlçe yönetimi yer aldı.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ