Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

“Yatırımcı İş Adamlarını Taşköprü’ye davet ediyorum”

“Yatırımcı İş Adamlarını Taşköprü’ye davet ediyorum”
  • 05.10.2018
  • 1.623 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan;

“Yatırımcı İş Adamlarını Taşköprü’ye davet ediyorum”

Yatırımcılara %80  veya %100 arsa  veriyoruz. Sizi bölgemizde ağırlayalım, bölgemizi gezdirelim, kararı siz verin.

Taşköprülü vatandaşlarımızı, komşularınızı alın, buraya gelin, burada birlik beraberlik içerisinde dostluk sofralarında buluşalım, kahvaltılar edelim.

Sinema sanatçılarımızı güzel Taşköprü’müzde ağırlamak istiyoruz.

Yazarları-gazetecileri, halkımıza kitap okumayı sevdirmek için güzel bölgemizde ağırlamak, misafir etmek isteriz.

Taşköprü Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Arslan ile sabah saat 8’de buluştuk. Sokak sokak, cadde cadde dolaşarak hem röportaj yaptık hem de sabah dükkanları açan esnaf abilerimizle ile çay içip sohbet ettik. Başkanımız ile bir taraftan insanlarla selamlaşıp bir taraftan röportaj yaptık. Caddelerin temizliği konusunda incelemeler yapıp görevlilere talimatlar verdi. Şehrine ve bölgesine sahip çıkan, emek veren bir başkan, esnafların sevgisini kazanıyor. Kendisine bu aşkın, bu sevginin kaynağı nedir? diye sordum.

“Samimiyet. Bizim insanların sevgisi de nefreti de dilindedir. Samimidirler, içtendirler, doğru, dürüst insanlardır. Bu benim en büyük motivasyon kaynağım. Buranın insanı çok özeldir, kıymetlidir benim için. Eğer bir yönetici olarak siz samimi, içten olursanız halk sizi sever. Bölgemizde 80’e yakın hizmet verdiğimiz bakıma muhtaç yaşlımız ve engellimiz var. Bu güzel insanların duası bizi işimizde başarıya taşıyor. Ben halk insanıyım, köy çocuğuyum. Babam beni köye,  ilçemize bağlı bir evlat olarak yetiştirdi. İlçemiz güzelleştikçe benim de babamında hayalleri gerçekleşiyor olacak.

Taşköprü Tarihin, Turizmin ve Ticaretin Merkezi Olacak!

Hüseyin Arslan Kimdir?

5 Ocak 1956 yılında, Taşköprü ilçesi Aşağı Çayırcık köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Taşköprü’de bitirdikten sonra İstanbul Vefa Lisesi’nde 2 yıl okudu ve Taşköprü Lisesi’nden mezun oldu. 1977 yılında Kastamonu Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’nden mezun  olduktan sonra, profesyonel olarak inşaat sektörüne yöneldi ve aktif olarak 1982 yılından itibaren kamu ve özel sektörlere ait inşaat işleri yaptı. Değişik dönemlerde Taşköprüspor ve Kastamonuspor Kulüpleri Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.
1991-2009 yılları arasında Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüttü.
1996 yılında 24 ortağıyla birlikte gücünü birleştirerek Taşköprü’ye kazandırdığı Ekol Kontrplak Fabrikası’nın 2 yıl yönetim kurulu üyeliğini, 2003 yılından 2009 yılına kadar ise Ekol Kontrplak Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü.
2005 yılında kurulmuş olan Türkiye Kontrplak Üreticileri Derneği (KONÜDER) yönetim kurulu üyesi ve ikinci başkanlığı görevini de 2009 yılına kadar sürdürdü.

Evli ve üç çocuk babası olan Arslan, halkının gösterdiği teveccühle 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinde ard arda Taşköprü Belediye Başkanlığına seçildi.

-İlçeme bir şey katmadan çekip gitmek istemiyorum

Taşköprü ilçesini tanıyalım? Köylerin toplam nüfusu: 27.567 İlçe Merkezi: 18 bin genel nüfus toplamı: 40 bin. Köylerin toplamı: 126

Arkeolojik ve doğayla iç içe bir bölge olmamız, kentimizin ortasından ırmak geçiyor olması, burada birlik beraberlik içerisinde yaşıyor olmamız burayı daha sıcak, samimi bir yer haline getiriyor. Burası aynı zamanda tarım ve hayvancılık ilçesi. Türkiye’nin ilk ilçe belediyesi. Ana geçim kaynaklarımızdan biri sarımsak, sonra tarım ve hayvancılık geliyor. İlçemizde kendir fabrikası vardı, sigara, kağıt fabrikası vardı. Şimdi ise Organize Sanayi Bölgesi yerimizi hazırladık. Alt yapı çalışmamız başladı. Bölgemizde uzun vadeli çalışacak imalat yapan kurumları bünyemizde toplamaktan gurur duyuyoruz. Kalıcı, faydalı imalatların Taşköprü’den yayılmasına öncülük etmeye kararlıyım. İlçemizde ormancılık, hayvancılık, tarım ve turizm olmak üzere 4 ayağın dünyaya yayılması için anlatmaya ve pazarlamaya çalışacağız. Bölgemizden giden insanları geri getirmek ve komşularımızı davet etmek için planlarımız var. Buranın kardeş ülkelerimizin uğrak yeri olacağına inanıyorum. Güzel ilçemiz Taşköprü’nün antik kent oluşu, köyü, ırmağı ile iki şehri içinde barındırdığını düşünüyorum. Ülkemiz tam bir turizm bölgesi. Bu bağlam da Taşköprü’nün de gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.

Taşköprü ilçesinin insanlarını tanıyalım

Taşköprü ve Kastamonu hiç işgal görmeyen bir yer; ancak 1. Dünya Harbi’nde Çanakkale cephesinde, Osmanlı-Rus harbinde, Osmanlı-Yunan harbinde, Trablusgarp Savaşı’nda, iç isyanlarda, Balkan harbinde ve 1. Dünya Harbinin birçok cephesinde en çok şehit veren il ve ilçeyiz.

Kadim şehir ve aynı zamanda evliyaların şehridir Kastamonu. Vatansever, vatanına bağlı, bayrağına bağlı, tam bir Anadolu insanıdır buranın insanı, misafirperverdir. İnsanlara değer veren, paylaşmasını bilene, memleketine bağlı, geçmişini tarihini iyi bilen ve onunla gurur duyan insanların toprağıdır burası. Böyle bir yerde doğup büyüdüğüm için ise kendimi çok şanslı hissediyorum.

 

-İlçede Neler Üretiliyor, Ne İmkanlar Var?

Eskiden Kendir Fabrikası ve Seka’ya ait Sigara Kağıt Fabrikası vardı. Kendir imalatı yapan bir yerdi. Şeker fabrikamız var. Ormancılık, hayvancılık ve tarımı olan bir yeriz. Türkiye’nin ortasında sayılırız. Buradan kara yolu ve hava yolu ile her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Öğrencilerimiz var ki onlar bizim bölgemizin elçileridir.

 

-Başarı İçin Ekip Önemlidir. Ekibinizi Güçlendirmek İçin Planlarınız Var mı?

Benim ekibim çok iyi. Benden ziyade ilçe kaybetmesin, onun için iyi yetişmiş elemanlarımız var. Festival kültürümüzde başarılı işler yaptık. Bizde ilk olarak ahlak, sonra iş aşkı, bölge aşkı, hizmet aşkı olacak. Biz de ilçemizi  ileriye taşıyacağız. Bunun için iyi bir ekibimiz var. 2 dönemdir belediye başkanı olarak asistan sekreter, basın danışmanı, hukukçu, pazarlama müdürü, mimarı, eğitimcileri önemli. Ekibiniz üreten, hizmet aşkı olan, bölge aşkı olan ve uyum içerisinde çalışabilen insanlar olmalı. Bizim de böyle bir ekibimiz var, bu konuda şanslıyım. Bu yıl ilçemiz için çalmayacağımız kapı kalmayacak. Yardımcılarımızdan, ekibimizden memnunum ama daha çok halkaları geliştirmek için pazarlama ve sosyal medyada tanıtma ile kalemi güçlü olan sanatçılarımızla birlikte gerek ülkemizde gerekse kardeş ülkelerde kapıları çalacağız. Kendimizi anlatacağız. İnsanları bölgemize çekmek için elimden geleni yapacağız. Esnafımızın yüzü güldü mü benim de yüzüm güler. İmalat yapacak işyerlerinin gelişmesi için, turizmin gelişmesi için, öğrencilerimiz, sanatçılarımız, sporcularımız için, kadınlarımızın daha çok üretime katılması için kolları sıvayıp planlarımızı, ürünlerimizi ilçe ilçe, il il tanıtacağız, pazarlayacağız. Bölgemizin, emekçilerimizin, öğrencilerimizin el becerilerinin, vizyonlarının gelişmesi için ve üretimi arttırmak için insanlarımızı gezdirerek her yerden farklı bilgileri almalarını sağlayacağız. Bu sayede daha da üretken bir bölge haline geleceğiz. Gençlerimize iş ve iş bulma konusunda daha çok yol göstermeye çalışacağım.

Röportaj: Ayson KARABAĞ – Bakırköyden Haber Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ