Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

KASİAD Yönetimi’nden Taşköprü çıkartması

KASİAD Yönetimi’nden Taşköprü çıkartması
  • 09.11.2018
  • 468 kez okundu
Reklam

KASİAD Yönetimi’nden Taşköprü çıkartması 

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkez ve Kastamonu Şube yönetimleri Taşköprü ilçemizi ziyaret etti.

Önceki gün gerçekleşen 1. İş Dünyası Zirvesi’ne katılmak üzere ilimize gelen Kasiad Genel Merkez Yönetimi Başkan Ayhan Arslan öncülüğünde Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar ve yönetimi ile birlikte Taşköprü ilçemize çıkartma yaptı.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın davetlisi olarak ilçeye gelen Kasiad heyeti, ilk olarak Taşköprü Kent Tarihi Müzesi ve Pompeiopolis Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Ardından alt yapı çalışması hızlı bir şekilde devam eden Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi alanını ziyaret eden sanayiciler, burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Pompeipolis’in yeryüzüne çıkması ile ilçenin turizm kaynağı olacağını dile getiren Kasiad Başkanı Ayhan Arslan, Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görülen, Taşköprü Kent Tarihi Müzesi’nin de görülmeye değer olduğunu belirterek alt yapı çalışması devam eden Taşköprü OSB’de yürütülen çalışmaların ve projenin takdire şayan olduğunu belirterek gelecek adına Taşköprü OSB’nin büyük umut vaddettiğini ifade etti.

Taşköprü’nün sarımsağının önemini belirten Kasiad yönetimi ise Taşköprü Sarımsağının dünyada önemli bir konumda olduğunu ve 77 derde deva değil, 1000 derde deva olarak bilindiğini belirterek Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ı ilçede yaptığı öncü ve başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ettiler.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise “Herbir üyesi Kastamonu ilimiz için ayrı bir değer olan Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin değerli Başkanı Ayhan Arslan başta olmak üzere tüm yönetim ve üyelerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkürü bir borç biliyorum. Tarihi zenginlikleriyle ve Dünyaca ünlü olan Taşköprü Sarımsağının her derde deva olduğu biliyoruz.  Taşköprü Organize Sanayinin alt yapı ihale yapılarak, çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yatırımcıların göz bebeği olacağına inandığımız Taşköprü OSB’nin de hem iş imkanı hem de yatırım bazında ilçemize ve ilimize ivme kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ