Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Şekerbank’tan Taşköprülü üreticilere finansman desteği

Şekerbank’tan Taşköprülü üreticilere finansman desteği
  • 13.11.2018
  • 618 kez okundu

Şekerbank’tan Taşköprülü üreticilere finansman desteği

Kuruluş amacı finansmanı olan ve 65 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank Taşköprü Şubesi ile Taşköprü Sarımsak Üreticileri Birliği protokol imzaladı. Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılıyor ve kredi geri ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkan sağlıyor. Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılanmasının hedeflendiği protokol, Şekerbank Taşköprü Şube Müdürü Fikret Altunay ve Taşköprü Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu arasında imzalandı. İmzalanan protokol ile Şekerbank, bölgedeki üreticilerin finansman ihtiyaçlarını hasat zamanı geri ödeme imkanı ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak” dedi.

-Fikret Altunay, “Tarım Sektörüne ve Çiftçilerimize destek Olamaya Devam edeceğiz”

Şekerbank Taşköprü Şube Müdürü Fikret Altunay’da yaptığı açıklamada, Taşköprülü üreticilere banka olarak daha fazla destek olmaktan dolayı memnuniyetlerini duyduklarını dile getirdi. Altunay, “Şekerbank’ın üreteni destekleme misyonu doğrultusunda imzaladığımız protokol ile Taşköprülü üreticilerimize finansman sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana uzman kimliğimiz ile tarım sektörüne ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

- Eligüzeloğlu “Üretime yapılan destek ekonomiye ivme kazandıracaktır” 

Taşköprü Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu, üreticilerimize yapılacak ger türlü desteğin, ülke ekonomisine ivme kazandıracağını, ekonominin canlanmasına ve istihdama katkı olarak feri döneceğini söyledi.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ