Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Tekke Mahallesi Muhtar adayı Hakan Ilgaz: “İhtiyacım olduğundan değil, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak için adayım”

Tekke Mahallesi Muhtar adayı Hakan Ilgaz:  “İhtiyacım olduğundan değil, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak için adayım”
  • 11.01.2019
  • 1.156 kez okundu

Hamza Sefa YILMAZ ile

MUHTAR ADAYLARI KONUŞUYOR

1111 dsc_8195 dsc_8245

Gazetemizin bu haftaki “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamızın konuklarından bir diğeri de Tekke Mahallesi’nde oturan Taşköprü Sanayii’nde Lokantacı esnafı olan güleryüzlü ve hoşgörülü yapısıyla tanınan Hakan Ilgaz.

***Öncelikle Tekke Mahallesi muhtar adayı olarak “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamıza konuk olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Taşköprü Postası Gazetesi olarak yerel seçim öncesi halkımızın sizleri yakından tanıması için yapacağınız hizmetleri öğrenmek istedik.

1-Kendinizi bize tanıtır mısınız?

1974 yılında Tekke Mahallesi’nde doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Taşköprü’de tamamlamış olup, Ordu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Teknolojileri Bölümü’nü bitirdim. 1996-2001 yıllarında Afyon Özdilek Alışveriş Merkezi’nde birim yöneticisi olarak çalıştım.

2001 -2003 yıllarında Afyon- Uşak- Kütahya bölgesinde pazarlamacı olarak görev aldım. 2003-2016 yıllarında HSBC Bank A.Ş Afyon ve Ordu illerinde bankacı olarak görev aldım. 2016 yılından itibaren Taşköprü’de İKC Hastaş Cafe Restaurant  iş yerini açarak esnaflık hayatına başladım.

2-Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

Ailem ve  yakın dostlarımla yaptığım istişareler ve mahalle sakinlerimizin önerisi doğrultusunda mahallemize hak ettiği hizmetlerin daha fazla gelmesini sağlamak, gençliğimin ve tecrübemin verdiği enerji ile mahalleme daha iyi hizmet edebilmek için bu yola çıktım

3-Mahalleniz hakkında bilgi verir misiniz? Mahallenizin nüfusu ve seçmen sayısı ne kadardır?

Toplam nüfusu yaklaşık 1500 olan mahallemizde, 1092 seçmenimiz bulunuyor. Tarihi kahramanlıklar dolu olan, Taşköprü ilçemizin Türk yurdu olmasını aralayan ve ilçemizin ve bölgemizin fethini gerçekleştiren, Şeyh Hüsamettin Hz.’nin kabrinin bulunması dolasıyla mahallemiz ayrı bir önem arz taşıyor.

4-Muhtar olduğunuz takdirde insanlara ne gibi yardımlarda bulunmayı planlıyorsunuz?

Öncelikle ne maddi bir ihtiyacım olduğundan, ne emekli olma gayemden, nede ailemi geçindirememekten dolayı muhtar adayı olmadım. Amacım koltuk sevdası etiket ve bu etiketin arkasında  makamların bana aralanması asla değildir. Birçoğu köy ağırlıklı olan mahalle sakinlerimizin gerek mahalli, gerekse yerel iktidarın mahallemize getireceği hizmetler noktasında her zaman öncü olacağım. Gerçek ihtiyaç sahiplerimizin belirlenmesinde yine mahalle sakinlerimiz ile istişareli olarak el ele, gönül gönüle mahallemizde bir tane bile ihtiyaç sahibi kalmayana kadar, gerek ilçemizde gerekse gurbetteki hayırseverlerimize ulaşarak ve gecemi gündüzüme katarak bir köprü vazifesi olacağım.

5-Mahallenizin problemleri nelerdir? Bu problemleri gidermek için neler yapacaksınız?

Mahallemizin yeni gelişmekte olan yerleşim yeri olması dolayısıyla, Belediyemizle koordineli olarak öncelik sırasına göre toprak olan yolların, parke yada asfalta kavuşmasını sağlayacağız. İlçemizde okullar bölgesi olarak anılması vede yeni açılan ikinci çevre yolunun mahallemizden geçmesi nedeniyle, son dönemde artan trafik yoğunluğuna yardımcı olmak ve de hepsi bir birinden değerli olan öğrencilerimizin özellikle soğuk ve yağışlı havalarda mağdur olmamaları için Belediyemiz ile ortaklaşa olarak yaya geçidi ve dolmuş durağının mahallemize kazandırılmasını sağlayacağız.

6- Mahalle sakinleri ile aranız nasıl? Vatandaşlarla ilişkilerinizde en çok neye dikkat edersiniz?

Doğma büyüme aynı mahallede olmamdan dolasıyla mahalle sakinlerimizle hep birlikte olduk. Büyüklerimizin ellerini öptük, küçüklerimizin yanında olduk. Güler yüzümüzü ve samimiyetimizi mahalle sakinlerimizden hiçbir daim esirgemedik ve hepsinden bu güne kadar aynı sevgi, saygı ve hoşgörüyü gördüm. Bundan sonrada mahalle sakinlerimizle hep bir olacağız, mahallemizi birlikte yönetip eksiklerimizi birlikte belirleyeceğiz. Mahalle olarak bende değil, biz olacağız.

7-Mahallenizde cami, okul, sağlık ocağı ve park gibi sıkıntılarınız varmı?

Mahallemizde yeni yapılan ve ilçemizin en büyük parklarından olan, Bahri Alp Parkı, Taşköprü Anadolu Lisesi, Fahrettin Paşa Anadolu Lisesi, Bahri alp Orta Okulu, Naime Alp Anaokulu, Şehit İlker Narin İmam Hatip Orta Okulu, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Taşköprü Müftülüğü, Taşköprü Müftülüğü Erkek Kuran Kursu, Şey-h Hüsamettin Külliyesi ve Türbesi, Şeyh Hüsamettin Tekke Cami ve Camile Alp Camii bulunuyor. Gerek ilçemizin en büyük parklarından bir tanesi gerekse çok sayıda okulumuzun mahallemizde bulunması dolasıyla mobese kamaralarının mahallemizde çeşitli noktalara konulması noktasında ilçe kaymakamlığımız ve ilçe Emniyet Müdürlüğüz ile gerekli görüşmeleri yapacağız.

8- Azalarınızı Belirlediniz mi? Azalarınızı Belirlerken Nelere Dikkat Ettiniz?

Azalarımızın bir kısmını belirledik. Mahalle sakinlerimiz ile birlikte yaptığımız istişareler ile bir kısmını da önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz. Azalarımızı belirlerken dürüst, hoşgörülü ve mahalle sakinlerimizin teveccüh gösterdiği bireyler olmasına özen gösteriyorum.

9-Son olarak neler söylemek istiyorsunuz?

Daha öncede söylediğim gibi ne ihtiyacım olduğundan, nede buradan emekli olmayı hedeflediğimden dolayı muhtar adayı asla olmadım. Amacım mahallemizi mahalle sakinlerimiz ile birlikte yönetmek, yeni ve gelişmeye açık olan mahallemizin hizmetlerden daha fazla faydalanmasına kapı aralamak ihtiyaç sahiplerimizin, engellilerimizin ellerinden tutup ilgili makamların kapılarını aralamak, dertleri ile dertlenmek mutluluklarına ortak olmak gayesindeyim.

Daha önce çalıştığım ve yöneticilik yaptığım iş yerlerinde edindiğim tecrübelerimi mahalle halkımızın hizmetinde kullanmayı hedefliyorum. Hamd olsun ki Taşköprü sanayisinde kendi iş yerimin sahibiyim. Eşim ilçemiz de  bulunan özel bir bankada idari pozisyonunda çalışmakta. Muhtarlıktan maddi olarak hiçbir beklentim söz konusu değil. Biliyorum ki muhtarlıktan kendi çıkarlarını gözeten  bir kişinin o mahalleye yapabileceği hiçbir şey yoktur. Sağlığımın ömrümün el verdiği sürece mahalle halkımın hizmetinde olacağım. İhtiyaç sahibi ailelerimizin her daim yardım alabilmelerini, ayrıca üniversite başta olmak üzere çocuk okutan ailelerimize burs noktasında her türlü desteği sağlayacağım ve her zaman yanlarından olacağım. Tüm bunları yaparken aranıp ulaşılan bir muhtar değil,  Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki mevcut seçim bürosu olarak kullandığım dükkanımı, muhtarlık bürosu olarak mahalle sakinlerimizin hizmetine açık kalacak. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne gelmemde büyük emekleri olan annem ve babama herzaman yanımda olan kıymetli eşime çocuklarıma, kıymetli abim ve ailesine, bu kutsal göreve talip olmamda en büyük rolü üstlenen bir birinden değerli mahalle sakinlerime şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart Mahalli seçimlerinde değerli mahalle sakinlerimizin desteğini bekliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ