Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Üstadlar Mahallesi Muhtar adayı Ali Eligüzeloğlu: “Herkesin derdini dinleyen ve derdine ortak olan bir muhtar olacağım”

Üstadlar Mahallesi Muhtar adayı Ali Eligüzeloğlu:  “Herkesin derdini dinleyen ve derdine ortak olan bir muhtar olacağım”
  • 11.01.2019
  • 882 kez okundu
Reklam

Hamza Sefa YILMAZ ile

MUHTAR ADAYLARI KONUŞUYOR

dsc_7623dsc_7721dsc_7958

Gazetemizin bu haftaki “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamızın konuklarından bir tanesi uzun yıllar Üstatlar Mahallesi’nde oturan baba mesleği olan zahirecilik ve minibüsçülük işleriyle iştigal eden ve muhtar adayları arasında genç ve dinamik yapısıyla dikkat çeken Ali Eligüzeloğlu.

***Öncelikle Üstatlar Mahallesi muhtar adayı olarak “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamıza konuk olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Taşköprü Postası Gazetesi olarak yerel seçim öncesi halkımızın sizleri yakından tanıması için yapacağınız hizmetleri öğrenmek istedik.

1-Kendinizi bize tanıtır mısınız?

1983 Taşköprü doğumluyum. İlköğrenimimi ilçemiz Atatürk İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Lise öğrenimimi ise Taşköprü Lisesi’nde tamamladım. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum. 2004-2005 yılları arasında Kıbrıs 14. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda vatani görevimi yaptım. Dede ve baba mesleği olan zahirecilik ve minibüsçülük işiyle uğraşmaktayım. Faaliyet gösterdiğim meslek dallarına ait kuruluşlarda yöneticilik görevi yaptım ve halen yapmaktayım. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.

2-Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

Uzun yıllardan beri yaşadığım Üstatlar Mahallesi’nde mahalle sakinlerimiz ile devamlı iç içe olmamız dolayısıyla, mahalle sakinlerimizden gelen ilgi ve talep doğrultusunda gençliğimizin de vermiş olduğu enerji ile mahallemize daha iyi hizmet gelmesini sağlamak amacıyla muhtar adayı olmaya karar verdim.

3-Mahalleniz hakkında bilgi verir misiniz? Mahallenizin nüfusu ve seçmen sayısı ne kadardır?

Yaklaşık 1400 nüfusa sahip olan mahallemizde, 990 seçmenimiz bulunmakta. Yeni yapılan otogarımız, ilçe mezbahanemiz, 1 adet ilk ve ortaokul, 2 adet cami, 1 adet sağlık ocağı ve Emekliler Derneği’miz mahallemizde bulunuyor.

4-Muhtar olduğunuz takdirde insanlara ne gibi yardımlarda bulunmayı planlıyorsunuz?

Mahalle sakinlerimizin dertlerini dinleyip, gerek ilgili kurumlarda gerekse şahsi sorunlarını dinleyip dertlerine ortak olmak ve çözüm üretmek için muhtar adayıyım. Mahallemizde yaşayan, ihtiyaç sahiplerinin gözü kulağı, eli ayağı olmak ve kimsesizlerin kimsesi olmak, çaresizlere çare bulmayı amaçlıyorum. Gece gündüz demeden mahalle sakinlerimizin hizmetinde olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

5-Mahallenizin problemleri nelerdir? Bu problemleri gidermek için neler yapacaksınız?

Mahallemizin öncellikli sorunları arasında, ilçemizin aşırı yağış aldığı dönemlerde, kaba deresinden gelen sel, mahallemizin belli kesimlerinde sıkıntıya yol açmakta. Belediyemiz ile bu konuda gerekli görüşmeleri yaparak çözüm yolu bulacağız. Mahallemizin daha yaşanılır, yeşil alanı daha fazla bir kimlik, bir vizyon kazanması için yerel ve genel iktidarla gerekli görüşmeleri yapıp çeşitli projelerin mahallemize kazandırılmasını sağlayacağız.

6- Mahalle sakinleri ile aranız nasıl? Vatandaşlarla ilişkilerinizde en çok neye dikkat edersiniz?

Daha önce söylediğim gibi uzun yıllardan beri Üstatlar Mahallesi’nde benim ve ailemin yaşıyor olması dolayısıyla yaşıtlarımız ile birlikte büyüdük. Mahalle sakinlerimiz ile birlikte gülüp birlikte ağladık. Büyüklerimizi saydık, küçüklerimizi sevdik.

Gerek mahalle sakinlerimiz ile olan gerekse normal yaşantımızda öncelikli olarak mütevazilik, hoşgörü ve samimiyet benim için olmazsa olmazlar arasında yer aldı.

7-Mahallenizde cami, okul, sağlık ocağı ve park gibi sıkıntılarınız var mı?

Mahallemizde camimiz, ilk-ortaokulumuz, ve de Karasait Mahallemiz ile ortak kullanım alanımızda olan sağlık ocağımız ve yeni yapılan 1 çocuk parkımız mevcut. Mahallemizde yaşıyor olmamız ve mahalle  sakinlerimizin bizi ilettikleri doğrultuda Belediyemizin de uygun gördüğü bir noktada çocuk parkı yapılması için de girişimlerde bulunacağız.

8- Azalarınızı belirlediniz mi? Azalarınızı Belirlerken Nelere Dikkat ettiniz?

Azalarımızın çoğunu kesin olmamakla birlikte belirledik. Aza arkadaşlarımızı belirlerken, mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız istişareler ve mahallemizin sorunlarını yakından bilen seviyeli, saygılı ve mahallemiz için gecesini gündüzüne katmaktan kaçınmayacak, vatandaşlarımızın olmasına özen gösterdik.

9-Son olarak neler söylemek istiyorsunuz?

Mahalleme hizmet için çıktığım bu yolda, mahalle sakinlerinin bana vereceği desteğe inancım tamdır. Evinden çıkmayan muhtar değil, herkesin derdini dinleyen ve derdine ortak olan bir muhtar olacağım. Çözüm yolları bulmak ve üretmek için çabalayan, mahallemizde gerçek ihtiyaç sahibi olup resmi makamların kapısına gidemeyen, mahalle sakinlerimizin gözü olup görmeye, dili olup konuşmaya, eli olup tutmaya ve ayağı olup yürümeye talibim. Tüm mahalle sakinlerimize gerek bu yola çıkmamda vermiş oldukları destekten, gerekse 31 Mart mahalli idareler seçiminde şahsıma vereceklerine inandığım destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yine tüm mahalle sakinlerim ve değerli Taşköprü halkı ile Milletimize 2019 yılının sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini de Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ