Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Zonguldak’tan Akdoğan köyüne çıkartma

Zonguldak’tan Akdoğan köyüne çıkartma
  • 01.02.2019
  • 869 kez okundu
Reklam

Zonguldak’tan Akdoğan köyüne çıkartma

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Zonguldak Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Sadık Kelez, Ali  çiftliği sahipleri Ali ve Ayşegül Papila, Kastamonu Tarım İl Müdürü Osman Yaman, Taşköprü ilçemize bağlı Akdoğan köyünde Toplu Süt Sağım Tesisi ve Sarımsak  Dişleme Tesisini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Akdoğan köyü muhtarı Celal Ergün ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Erdoğan ve köylüler karşıladı. Zonguldak İl  Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, köyde bulunan 20 başlı toplu süt sağım tesisini gezdiler ve çok gerekli olduğunu ve bu tür soğuk zincirin her zaman yaygın olması gerektiğini ve süt kalitesinin el değmeden halka ulaşmasını sağlayan önemli bir yatırım olduğunu belirtti.

Çataklı, “Eski Kastamonu Valisi ve Zonguldak Valimiz Erdoğan Bektaş’ın bu yatırımı övgüyle bizlere bahsederek. Bunun için ilk ağızdan yani köylüden dinleyip yatırımı yerinde görmek için Akdoğan köyüne gelerek yetkililerden ve köylüden bilgi aldık. Sayın Valimize desteklerinden dolayı ve duyarlı Akdoğan köyü sakinlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ