Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Kastamonu Asya Gençlik ve Spor Kulübü kuruldu

Kastamonu Asya Gençlik ve Spor Kulübü kuruldu
  • 08.02.2019
  • 506 kez okundu
Reklam

Kastamonu Asya Gençlik ve Spor Kulübü kuruldu

İlçemizde yeni kurulan Kastamonu Asya Gençlik ve Spor Kulübü, 2019 yılı itibariyle faaliyetlerine başladı. Atletizm, Oryantiring ve özel sporcu branşlarında faaliyet gösterecek olan kulübün başkanlığını Seka İlk-Ortaokulu Müdürü İsmail Karakaya, antrenörlüğünü Seka Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Sercan Hükümen yapacak. Yönetim kurulu kurucu üyeliklerini ise Serkan Teke, Ebru Hükümen, Ahmet Uslu, A. Volkan Sezgin ve Esra Başaran yürütüyor.

Kulüple ilgili görüşlerini dile getiren İsmail Karakaya, “Seka Ortaokulu’nda gerek il bazında gerekse ulusal bazda yarışmalarda yakaladığımız başarılar var. Biz de daha çok kişiye ulaşmak adına kulüp kurma kararı aldık. Amacımız Taşköprülü çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak ve onları en iyi yerlere getirmektir” dedi.

Kulüp Antrenörü Sercan Hükümen ise “Taşköprü Seka Ortaokulu’nda 5 yıldır görev yapıyorum. Bu süre içerisinde Atletizm, Oryantiring ve Özel Sporcular branşlarında il birincilikleri ve bölge şampiyonlukları yaşadık. Son 3 yıldır ise Oryantiring, Özel Sporcular branşlarında Türkiye Şampiyonaları’na katılıyoruz ve ülkemizde bu branşlarda söz sahibi olmaya başladık. Oryantiringte Türkiye’de ilk 10 takım arasında girmeyi başardık. Özel Sporcular Atletizm yarışmalarında ise 2017 yılında İsmail Güzel 1500 m Türkiye 3’üncüsü, Hanife Ercan 800 m Türkiye 2’ncisi, 2018 yılında ise Emirhan Kurt 1500 m Türkiye 2’ncisi, olma başarısını göstermiştir. Okul olarak yakaladığımız bu başarılara, Taşköprü ilçemizdeki diğer çocuklarımızı da dahil ederek daha güçlü takımlar oluşturmak istiyoruz. Geçtiğimiz yaz ilçemizde Atletizm ve Oryantiring kursları verdim ve burada potansiyeli olan öğrenciler olduğunu gördüm. Eğer emeklerimizin karşılığını alabilirsek 2-3 yıl içerisinde milli takımlara sporcu kazandırma hedefimiz var. Bunlarında yanında çağımızın en büyük problemi olan teknolojik bağımlılık, madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı ve gençlerimizi uzak tutmak amaçlı projelerimiz var. Bu projelere gerek Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ