Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

“Ben değil biz olmak için adayım”

“Ben değil biz olmak için adayım”
 • 25.03.2019
 • 529 kez okundu

Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Topçu;

“Ben değil biz olmak için adayım”

Gazetemizin bu haftaki “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamızın konuklarından bir tanesi 40 yıldır Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden ve ilçe merkezinde esnaflık yapan Mustafa Topçu.

 

***Öncelikle Bahçelievler Mahallesi muhtar adayı olarak “Muhtar Adayları Konuşuyor” sayfamıza konuk olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Taşköprü Postası Gazetesi olarak yerel seçim öncesi halkımızın sizleri yakından tanıması için yapacağınız hizmetleri öğrenmek istedik.

 1. Kendinizi bize tanıtırmısınız?

1973 Tepedelik köyü doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Taşköprü de tamamladım. 1991-1992 yılları arasında Hanönü ilçesi Gelinbükü Mahallesi’nde vekil öğretmenlik yaptım. Emekli memur çocuğuyum. 1996 yılından beri Taşköprü çarşı merkezinde esnaflık yapmaktayım. Endüstri Meslek Lisesi’nde 3 yıl Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptım. 40 yıldır Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Taşköprü Engelliler Derneği kurucu üyesiyim. Evli ve bir çocuk babasıyım. Oğlum Uzman Çavuş olarak Şanlıurfa sınırda görev yapmaktadır.

 1. Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

Mahallemde yapılması gereken eksikliklerin gerektiği şekilde yapılmadığını gördüm. Mahalle sakinleriyle yaptığım istişareler doğrultusunda onlarında bana hak vermesi ile muhtar adayı olmaya karar verdim. Sosyo-kültürel anlamda mahallemin daha geliştirilebilir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

 1. Mahalleniz hakkında bilgi verirmisiniz? Mahallenizin seçmen SEÇMEN SAYISI NE KADARDIR?

Mahallemiz, Taşköprü ilçemizin en büyük mahallesidir. Seçmen sayımız 2008’dir. Mahallemizde 2 adet camimiz mevcuttur. Öğrencilerimiz Fatih İlkokulu, Belediye İlkokulu ve Atatürk İlkokulu ve ortaokuluna gitmektedirler. Mahallemiz kozmopolit bir aile yapısına sahiptir. 3 adet aile parkımız vardır. Fakat mahallemizde yeterli sosyal faaliyet bulunmamaktadır.

 1. Muhtar olduğunuz takdirde insanlara ne gibi yardımlarda bulunmayı planlıyorsunuz?

Muhtarlık maaşımı yaşlı ve bakıma muhtaç olan mahalle sakinlerine harcayacağım. Mahallemizin öğrencilerinin eğitim –öğretimlerinde başarılı olmaları için çalışmalar yapacağım. Sosyal etkinlikler ve faaliyetler planlayıp mahalle sakinlerimizin kaynaşmalarını sağlayacağım.

 1. Mahallemizin problemleri nelerdir? Bu problemleri gidermek için neler yapacaksınız?

Özellikle ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek için gerekli mercilere sesini duyurmada problemler olduğunu düşünüyorum ve bu işin hakkaniyetli bir şekilde ve kul hakkına girmeden yapılmasını sağlayacağım. Temizlik konusunda da süpürge girmemiş sokak kalmamasını sağlayacağım. Takibini bizzat yapacağım.

 1. Muhtar olarak neler yapacak ve neler kazandıracaksınız?

Gençler için sosyal etkinliklere önem vereceğiz. (Mahallerarası spor müsabakaları planlayacağım. Asker uğurlama ve mevlüt törenlerini organize edeceğim. Mahallemizin büyük bir eksiği olan özel günlerde bir araya gelip konuşabileceğimiz, toplu şekilde yemek yiyebileceğimiz, kültürel faaliyetlerin yapılabileceği bir alanı mahallemize kazandıracağız.

 1. Mahalle sakinleriyle aranız nasıl? Vatandaşlarla ilişkilerinizde en çok neye dikkat edersiniz?

40 yıldır bu mahallede yaşamaktayım. Mahalle sakinlerimizin mutluluğuna da üzüntüsüne de çoğu zaman ortak olduğumu düşünüyorum. Köylü- kentli, zengin-fakir ayırt etmeden hepsine aynı samimiyetle davranmaya dikkat ediyorum.

 1. Mahallenizde camii, okul, park, sağlı ocağı gibi sıkıntılarınız varmı?

Bu yerlerden eksiğimiz yok fakat adliye binası arkasında ki araziye park yapılması ve Salı pazarının kurulduğu alana mescit yapılması gerektiğini düşünüyorum ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunacağız.

9.Hedefleriniz ve yeni projeleriniz nelerdir?

Mahallemiz adına bir internet sayfası açıp güncel konular ve fotoğraflar ile hem mahallemizdeki insanlarımıza hem de mahallemizde büyümüş gurbetçilerimize ulaşmayı sevinçlerimizi yaptığımız güzel işleri herkesle paylaşmayı sağlayacağım.

Fiziki olarak ta mahallemizde ki elektrik tellerinin yeraltına alınması konusunu tekrardan gündeme getirip belediyemizle ortaklaşa bir şekilde yapmak için çaba göstereceğim.

Yaz aylarında ailece piknik organizasyonları yapılacak, içerisinde fikir babası kendim olan uçurtma şenliği düzenlenecek. Hafta sonları sağlıklı yaşam için bisiklet sporunu yaygınlaştırmaya çalışacağım. Muhtarlığımıza ait olacak olan kütüphanemizde öğrencilerimize okudukları kitap sayı ve süresine göre bisiklet binme hakkı verilecek.

 1. Son olarak neler söylemek istersiniz?

“Halka hizmet, Hakka hizmettir” sözünün bilinciyle elimden gelenin en iyisini mahallemiz için yapacağıma kimsenin şüphesi olmasın. Oyum boşa gitti demeyerek, dualarınızı alacağım.

Röportaj: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ