Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Taşköprü’yü seçim heyecanı sardı

Taşköprü’yü seçim heyecanı sardı
  • 29.03.2019
  • 559 kez okundu

Taşköprü’yü seçim heyecanı sardı

 

31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Siyasi partilerin, adayları seçim heyecanının yanı sıra halkın da heyecanı bir o kadar arttı ve gözler 31 Mart akşamı saat 17:30’dan sonra açıklanacak sonuçlara çevrildi.
Taşköprü’de AK Parti Adayı Hüseyin Arslan, bu kez ustalık dönemi için Taşköprülülerden destek beklerken, MHP Adayı Abdullah Çatal, CHP adayı Ahmet Kesim ve İYİ Parti’nin adayı Satılmış Satılmış Şen, ilk kez katıldıkları yerel seçimde başarı için, Taşköprülü seçmenlerin karşısına çıkacak.

31 Mart Yerel Seçimleri için geri sayım başladı. Yerel seçimlerde hangi sandıkta ve nerede oy kullanılacağına ilişkin bilgilere YSK’nin internet sitesinden ulaşılabiliyor. Peki 31 Mart yerel seçimlerinde nasıl oy kullanılacak? Seçmenler, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için Pazar günü sandığa gidecek.

TAŞKÖPRÜ’DE KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?
31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde ilçemizde toplam 31 bin 202 kişi oy kullanacak. Taşköprü merkezinde 12 bin 229 kişinin oy kullanacağı öğrenilirken, köylerde ise bu rakam 18 bin 973 kişi olarak belirlendi. Tüm oy pusulalarının tek zarfa konulacağı yerel seçimlerde 4 ayrı oy kullanılacak. İlk oy belediye başkanlığı, ikinci oy il genel meclisi, üçüncü oy belediye meclisi ve son olarak muhtarlık için oy kullanılacak. Köylerde ise sadece il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık için seçmenler oylarını kullanabilecek. Öte yandan oy verme günü T.C. Kimlik Numaralı; nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, pasaport, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilmiş kimlik kartı vb. resimli ve resmi nitelikli belgenin unutulmaması gerektiği bildirildi.

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ