Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Taşköprü de Futbol Şöleni

Taşköprü de Futbol Şöleni
  • 03.05.2019
  • 558 kez okundu

Taşköprü de Futbol Şöleni         

Taşköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce “El Ele Spor Tesislerine” projesi hazırlanıp uygulamaya başlandı. Proje kapsamında Taşköprü ilçemizdeki tüm ilkokulların 3. ve 4.sınıf şubeleri arasında futbol turnuvası düzenleniyor. Toplam 29 sınıfın mücadele edeceği turnuvada yaklaşık 300 öğrencinin spor tesislerinde ilk hafta eleme gruplarında, ikinci hafta ise yarıfinal ve final maçları yapılacak.

Taşköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü sentetik antrenman sahasında yapılan maçlar büyük bir heyecan ve şenlik havasında devam ediyor. Proje Taşköprü Kaymakamlığı gözetiminde Taşköprü Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce ortaklaşa yürütülüyor. Proje amacının daha çok çocuğa spor yaptırmak, küçük yaşta spora yönlendirmek, olumsuz sosyal medya alışkanlığından kurtarmak, obeziteye engel olmak, spor tesislerinin ve gençlerimizin daha verimli değerlendirilmesi, yetenek havuzunun genişletilmesini sağlayarak sporun tabana yayılmasını sağlamak ve Spor kulüplerine sporcu yetiştirmek olduğunu söyleyen Taşköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Okan, projenin ikinci ayağında turnuva boyunca tespit edilen öğrencilerin yaz spor okullarına davet edileceğini buradan da yetenekli olan öğrencilerin spor kulüpleri bünyesine alınıp U-11 kategorisinde futbola başlatılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Öğrenci ve velilerin yoğun ilgisi altında yapılan maçlar hem bir şenlik havasında hem de kıran kırana maçlara sahne oluyor.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ