Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

SEKA’lı öğrenciler tarih yazdı!

SEKA’lı öğrenciler tarih yazdı!
  • 17.05.2019
  • 458 kez okundu
Reklam

SEKA’lı öğrenciler tarih yazdı!

SEKA Ortaokulu Ragbi’de Türkiye şampiyonu oldu

Okul Sporları Kapsamında yapılan spor müsabakalarında ilimiz ve ulusal bazda adından sıkça söz ettiren Taşköprü Seka Ortaokulu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Ragbi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi ve ilçemizi Taşköprü Seka Ortaokulu temsil etti. Bu temsil ayrıca bir ilk olması açısından Kastamonu Okul Sporları tarihine geçti. Ülkemizin çeşitli illerinden 67 takım ve 938 sporcunun mücadele ettiği müsabakalar 4 gün sürdü. Taşköprü Seka Ortaokulu ilimizi Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Tag Ragbi takımları ile temsil etti. Bu kategorilerde ise 24 takım mücadele verdi. Seka Ortaokulu bu 4 günlük süreç sonunda Kızlarda Türkiye Şampiyonu olarak Kastamonu Okul Sporları adını not düşürttürdü. Geçtiğimiz yıllarda Özel Sporcular Atletizm Yarışlarında Türkiye 2.liği ve Türkiye 3.lüğü alan Taşköprü Seka Ortaokulu, bu sefer Ragbi branşında Türkiye derecesi alarak hem de şampiyon olarak Taşköprü’nün ismini tüm Türkiye’ye duyurmuş oldu.

Turnuvayla ilgili okul beden eğitimi öğretmeni Sercan Hükümen yaptığı açıklamada ; “Öncelikle bu tarihi başarıyı bizlere yaşattıkları için öğrencilerimize ve herzman bizlerden desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz İsmail Karakaya’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Hükümen ayrıca “Bu branşı ilk araştırmaya 2018 Eylül ayı yani okulların açıldığı zaman başladım. Acaba yapabilir miyiz, becerebilir miyiz diye tereddüt etmiştim. Malzemeleri bir şekilde tamamladıktan sonra iş çocuklara kuralları öğretmeye geldi ve bu süreç en zoruydu. Çünkü önce kendim öğreniyor sonra derslerde onlara öğretiyordum. Biz kuralları öğrenene kadar Nisan ayı gelmişti bile ve yarışmalara 11 Mayıs’taydı. Takımı oluşturduk bu süreçte en kolayıydı. Çünkü yaşı tutan 17 kız öğrencimiz vardı ve 11 tanesiyle takımı oluşturduk. Takımı oluşturduk oluşturmasına ama rakip yok. Mecburen kızlarla erkekleri bir arada oynattık ve kız takımının direnç kazanmasına en büyük etkinin de bunun olduğuna inanıyorum” dedi.

Finalde Diyarbakır ile karşılaşan takımımız bu mücadeleyi 2 – 0 yenerek Yıldızlar Ragbi Türkiye Şampiyonu oldu.

Taşköprü Postası Gazetesi olarak antrenör ve sporcularımızı tebrik ediyoruz.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ