Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Taşköprü YBO’da görkemli mezuniyet

Taşköprü YBO’da görkemli mezuniyet
  • 14.06.2019
  • 473 kez okundu
Reklam

Taşköprü YBO’da görkemli mezuniyet

Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu’nda 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı Sanat Sokağı Projesinin açılışı ve Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Programa Taşköprü Kaymakamı Ercan Çiçek, Taşköprü Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kapucuoğlu, Kütüphane Müdürü İrfan Saraç ve Milli Eğitim Şube Müdürleri Kemalettin Öner ve Mehmet Nazif Ercemal katıldı.

Katılımcılar yıl boyunca öğrencilerin hazırlamış oldukları resim sergisini ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Reyhan Yamanoğlu’nun sanat sokağı projesini ilgiyle gezdiler. Sanat Sokağında bulunan Görsel Sanatlar Atölyesi, Laboratuvar, Kütüphane, Sosyal Bilgiler sınıf ve Bilişim Atölyesinden yola çıkarak her bir duvara o sınıfı temsil eden görseller tasarlandı, çizildi ve boyandı. Bilim, sanat ve kültürün önemini vurgulamak adına duvarlara resmedilen görseller eğitici yazı ve sözlerle desteklendi. Sokak teması işlenerek resmedilen duvarın önüne öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanması ve örnek teşkil etmesi amacıyla banklar yerleştirildi. Atatürk portreleri silüet olarak duvarlara resmedilerek Atatürk’ün söylemiş olduğu özlü söz ile sanat sokağının asıl amacı vurgulanmış oldu. Öğrenciler için hem eğitici hem de görsel zekayı destekleyici bir amaç doğrultusunda açılışa sunulan sokakta öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar da sergilendi.

Açılış sonrası son sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu mezuniyet programına katılan misafirler dans gösterilerini, kep atma törenini izlediler. Başarılı öğrencilere plaket verildi.  Tüm öğrencilere yeni eğitim- öğretim hayatlarında başarılar dilendi ve program sona erdi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ