Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İlkokul 1. Sınıflar ders başı yaptı

İlkokul 1. Sınıflar ders başı yaptı
  • 06.09.2019
  • 324 kez okundu

İlkokul 1. Sınıflar ders başı yaptı

2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlamasına bir hafta kala bu yıl ilk kez okulla tanışacak olan birinci sınıfta okuyacak minikler Taşköprü ilçemizde okullarda ders başı yaptı. İlçe merkezinde bulunan 4 ilkokulda 280 öğrenci ilkokul 1. sınıfa başlayarak okullu oldu.

Öğrenciler için üç aylık yaz tatili önümüzdeki hafta bitiyor, ancak ilkokula başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri için eğitim-öğretim heyecanı erken başladı. İlkokul birinci sınıfa başlayan öğrenciler için okullarda sabah saatlerinde ders zili çaldı. Okul bahçelerinde, sevinç, bir telaş ve bir okadar da heyecan yaşayan öğrencilerde, birazda çekingen tavırları ilk günden dikkat çekti.

İlçemizde bu yıl ilk kez okulla tanışacak olan öğrenciler velileriyle birlikte gelerek önce öğretmenleriyle, daha sonra da sınıf arkadaşlarıyla tanıştılar. Okulla buluşmanın ilk heyecanını bir tek öğrenciler yaşamadı, beraberindeki velilerin de heyecanlı oluşu gözlerden kaçmadı.  Okula intibak amacıyla bir hafta önceden ders başı yapan minik öğrencilere okulda beraberindeki aileleri de geçici olarak eşlik etti. Sınıfta da okul bahçesinde de birlikte olan veliler öğrencilik dönemine başlayan çocuklarını okul hayatına alıştırmak için hayli çaba sarf ittikleri gözlendi.   İlk gün olması nedeniyle, sıkıntı çeken öğrenciler kadar, sınıftaki arkadaşlarıyla bir anda kaynaşıp adapte olanlar okul hayatına çabuk alışacaklarını gösterdiler.

(Haber Merkezi)

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ