Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Av. Murat Ülgen İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine kültür-sanat ve havalimanı gezisi

Av. Murat Ülgen İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine kültür-sanat ve havalimanı gezisi
  • 03.10.2019
  • 495 kez okundu

Av. Murat Ülgen İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine kültür-sanat ve havalimanı gezisi

Avukat Murat Ülgen İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine Kastamonu Havalimanı ve Mimar Vedat Tek Kültür Merkezi gezisi düzenlendi.

52 öğrencinin Okul Müdürü Bilgehan Değirmenci, sınıf öğretmenleri Rengin Demir ve Deniz İkbal eşliğinde katıldığı gezide Kastamonu Havalimanı ve Mimar Vedat Tek Kültür Merkezi gezildi.

Düzenlenen gezinin ilk ayağı Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki;  Şapka Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Dantel Müzesi, Bebek Müzesi ve Fotoğraf sergisi oldu. Burada; öğrenciler günümüzün ve tarihimizin önemli eserlerini görme imkanına kavuştular.

  1. sınıf öğrencileriyle düzenlenen gezinin ikinci bölümünde, DHMİ Kastamonu Havalimanına gidilerek Havalimanı görevlilerinden Miray Saka rehberliğinde, XR cihazından geçiş, bilet alımı, bagaj teslimi ve güvenlik geçişleri uygulamalı olarak gösterildi. Gezi sırasında Hava alanına iniş yapan uçağın inişi an olarak izletildi. Uçağın içine öğrenciler bindirilerek uçağın bölümleri tanıtıldı. Havalimanının bölümlerinden DHMİ Kurtarma ve Yangın İstasyonu gezilerek orada yapılan çalışmalar ve olası tehlikede kullanılan araçlar uygulamalı olarak öğrencilerimize tanıtıldı.

Gezinin son bölümünde ise havalimanında ki kontrol komut kulesine çıkılarak hava trafiği ve oradaki araçlar kontrolör tarafından uçağın kalkış anı adım adım izlettirildi.

Havalimanındaki bütün personel güler yüzüyle ve sıcak tavırlarıyla Murat Ülgenli öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı. Okul Müdürü Bilgehan Değirmenci, bütün Havalimanı personeline gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ