Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Engelleri aştı; köyünü ve ilçesini milyonlara tanıtıyor

Engelleri aştı; köyünü ve ilçesini milyonlara tanıtıyor
  • 04.10.2019
  • 1.796 kez okundu

Engelleri aştı; köyünü ve ilçesini milyonlara tanıtıyor

 

Taşköprü ilçemize bağlı Bük Karşı köyünde yaşayan 35 yaşında ki ve %80 engeli bulunan Erkan Davulcu, çektiği videolar ile hem köyünün hem de yaşadığı ilçe olan Taşköprü’nün tanıtımına katkı sağlıyor.

Bük Karşı köyünde ikamet eden Erkan Davulcu, merakla başlayan video ve fotoğraf çekimlerini şuan 186 bin takipçisine sunarak köyünün ve ilçesinin tanıtımını yapıyor.  Davulcu’nun Youtube de paylaştığı 1 videosu yaklaşık 2 milyon kişinin üzerinde izlenim görüyor.

Annesi Şadiye Davulcu’nun yaptığı yemekleri ve köylüleri tarafından yapılan işleri video ile kayıt yaparak kısa süre içerisinde milyonlar tarafından izlenen Davulcu, evli ve 2 çocuk babası. 35 yaşında ve %80 engeli bulunan Erkan Davulcu, 2010 yılında zorluklarla aldığı fotoğraf makinesi ile çekimlere başladığını belirtiyor. Davulcu, “2010 yılında hobi olarak başladığım ve çok zorluklarla aldığım fotoğraf makinesi ile video çekmeye başladım. Köyümün ve köylülerimizin doğallığı ile yaşam tarzımızı hemşerilerimiz ile paylaşmak istedim. Annemin yaptığı yöresel yemeklerini kayıt altına alarak takipçilerimle paylaştım. Açtığım Youtube kanalında kısa sürede takipçi sayım 186 bin kişiye yükseldi ve 1 videom ortalama 2 milyonu aşkın kişi izlemeye başladı” dedi.

-Yurt dışından ziyaretçiler beni görmeye geliyor

Erkan Davulcu, özellikle takipçilerinin yurt dışından olduğunu belirterek, “Özellikle takipçilerimin çoğunluğu yurt dışından izliyor ve takip ediyor. Yaz aylarında yurt dışından Türkiye’ye tatile gelen vatandaşlar benimle irtibata geçerek köyüme kadar geliyorlar. En son yurt dışından gelen misafirim Almanya’dan oldu. Köyümüzün güzelliklerinden ve ilçemizin güzelliklerinden kendilerini bahsederek, yöresel yemeklerimizden ikram ettim” dedi.

-Tek hayalim çektiğim fotoğraflar ile resim sergisi açmak

2010 yılından bu tarafa çektiği binlerce fotoğrafından en özelleri seçerek sergi açmak istediğini belirten Davulcu, “Tek hayalim Fotoğraf sergisi açarak, çektiğim görselleri yayınlamak. Tabiki de birçok hayalim var. Bunların içerisin de en çok istediğim ilçemin ve Kastamonu’nun her karış noktasını gezerek videolar ve fotoğraf çekerek takipçilerime tanıtmak” şeklinde konuştu.

Bizde Taşköprü Postası Gazetesi olarak hemşerimiz Erkan Davulcu’yu tebrik ediyor, hayallerine kavuşma yolunda başarılar diliyoruz

Özel Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ