Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Taşköprü’de 13 Hafız belgelerini aldı

Taşköprü’de 13 Hafız belgelerini aldı
  • 18.10.2019
  • 567 kez okundu

Taşköprü’de 13 Hafız belgelerini aldı

Taşköprü ilçemizde düzenlenen tören ile 13 hafız belgelerini aldı. Program Merkez Kur’an Kursu önünden Hafızlar, Mehteran yürüyüşü ile Taş Camii önüne geldi.

Müftülük Şube Müdürü Dursun Yoldaş’ın sunuculuğunu yaptığı programda açılış Kur’an-ı Kerim okunarak başlandı. İlçe Müftüsü Kahraman Yaman’ın yapmış olduğu açılış konuşmasından sonra Kastamonu İl Müftüsü Ahmet Süzen ise Hafızlık, Kur’an Eğitimi ve Kurslar hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Bütçe ve Performans Daire Başkanı Dr. Muhammed Ali Asar, günün anlam ve önemini anlatan konularda konuşma yaptı.

Programa, Cumhurbaşkanlığı İnsan Hakları Üst Kurulu Üyesi Mehmet Emin Genç,  Cumhurbaşkanlığı Milli Savunma Komisyonu Üyesi İlyas Aydoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Bütçe ve Performans Daire Başkanı Dr. Muhammed Ali Asar, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı üyelerinden Ali Sarıkaya ve Hüseyin Küçük ile Kastamonu Eğitim Merkezi Müdür Vekili İsmail Hakkı Öğretici, Eğitim Görevlisi Mehmet Ali Kurt, İlçe Müftüleri, daire amirleri ve halktan çok büyük bir katılım oldu. Program sonunda ise katılımcılara ikramda bulunuldu.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ