Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Taşköprü’de Çiftçiler Günü kutlandı

Taşköprü’de Çiftçiler Günü kutlandı
  • 18.10.2019
  • 393 kez okundu

Taşköprü’de Çiftçiler Günü kutlandı

Taşköprü ve Hanönü Tarım ve Orman İlçe Müdürlükleri tarafından 15 Ekim Dünya Çiftçiler günü dolayısı ile Taşköprü belediyesi Toplantı Salonunda kutlama programı düzenlendi.

Kadın Çitçilerimizin katılımı ile gerçekleşen toplantıya, Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mücahit Temur, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selbi, Taşköprü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Şallı, Hanönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burak Eminoğlu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Şallı , Kadın çiftçilerin olmadığı hiçbir üretim modelinde sürdürülebilirlik ve kaliteden söz etmenin mümkün olmadığını dile getirdi ve üretmekten vazgeçmemelerini, her zaman destek olacaklarını ekledi.

Açılış programının ardından Yerli Tohum Kullanımının Önemi ve Devamlılığı, Süt ve Sağım Hijyeni, Hayvan Hastalıkları, Kooperatifçilik ve Kooperatifçiliğin önemi, Sarımsak Üretimi konularında kadın çiftçilerimize bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirmenin ardından,

Hanönü Kadın Girişimciler Derneği tarafından hazırlanan yöresel ürünler standının tanıtımı ve kadın çiftçilerimize hazırlanmış olan hediyelerin takdiminin ardından program sona erdi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ