Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Yerel Eylem Gurubu Derneği, Ekim ayı toplantısını yaptı

Yerel Eylem Gurubu Derneği, Ekim ayı toplantısını yaptı
  • 18.10.2019
  • 436 kez okundu

Yerel Eylem Gurubu Derneği, Ekim ayı toplantısını yaptı

Taşköprü Yerel Eylem Gurubu Derneği, Ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi. Taşköprü İlçe Tarım ve Gıda Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu ve Derya Yavuz Salcı, Ankara TKDK Uzmanları İlker Ünal ve Derya Özel, İlçe Tarım ve Gıda Hayvancılık Müdürü Mesut Şallı, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu ve Eğitim Uzmanı Selçuk Oğuz katıldı.

Toplantıda IPARD kapsamında LİADER tedbiri farkındalık yaratmak ve yerel halkı harekete geçirmek için derneğin temsil ettiği, Taşköprü ve Hanönü ilçelerinden kırsal bölgelerin tabandan tavana yaklaşımla kalkınmasını sağlamak ve bölge de yeni iş yerlerinin yaratılması ekonomik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, kırsal alanda yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda ilgili Bakanlığın belirlediği ana temalar konusunda projeler hazırlanması ile ilgili istişareler yapıldı.

TKDK Uzmanları ve il koordinatörünün hazırlanacak olan projeler ile ilgili ana unsurları ile hangi konulardaki projeler yapılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Dr. Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu’da inanç turizmin, doğa turizmin ve kültürel miraslarının bölgenin ana ürünleri olan sarımsak, kendir, siyez bulguru ile ilgili projeler hazırlanacağı belirtildi.

TKDK’nın çağrı ilanına çıkmış olup 8 Aralık 2019 tarihine kadar, TKDK’ya teslim edilecek projeler uygun görülmesi halinde 2020 yılı Temmuz ayından itibaren 2023 yılı, yılsonuna kadar uygulama yapılacaktır.

Taşköprü Yerel Eylem Gurubu Dernek Başkanı Ceyhun Çorbacı, verdikleri destekten dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ