Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Elekdağ Tarım ve Hayvancılık İşletmesi Hastalıktan Ari İşletme Statüsüne Kavuştu

Elekdağ Tarım ve Hayvancılık İşletmesi Hastalıktan Ari İşletme Statüsüne Kavuştu
  • 17.01.2020
  • 600 kez okundu

Elekdağ Tarım ve Hayvancılık İşletmesi Hastalıktan Ari İşletme Statüsüne Kavuştu

 

Taşköprü ilçemizde faaliyetlerini yürüten Elekdağ Tarım Hayvancılık Orman Ürünleri İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketine ait tarım işletmesi ‘Hastalıktan Ari İşletme’ belgesi aldı.

Türkiye’de görülen Sığır Tüberkülozu ve Sığır Brusellozu hastalıkları yönü ile Tarım Orman Bakanlığı ile il müdürlüğü ve ilçe müdürlüğünün çalışmaları sonucu yapılan tetkikler neticesinde Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünce ‘Hastalıktan Ari İşletme’ belgesini almaya hak kazandı.

‘Hastalıktan Ari İşletme’ belgesini almaya hak kazanan bu çiftlik,  belgesini Taşköprü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Şallı’nın elinden aldı.

Belge töreni sırasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Şallı, “’Hastalıktan Ari İşletme’ belgesi almaya hak kazanan bu çiftlik, bu belgeyle ilçenin süt ve süt üretiminin yanı sıra kaliteli hayvancılık yönünden de gelişmesine büyük katkı sağlayacağını, ‘Hastalıktan Ari İşletme’ belgesine sahip işletme aynı zamanda onaylı süt çiftliği sertifikasına da sahip olduklarından dolayı,kaliteli ve sağlıklı süt üretilmesi ile Türkiye‘nin süt sektörünün AB’ye süt ve süt ürünleri ihracatı yapabilmenin temelini oluşturacağını söyledi. Ayrıca işletmede toplam hayvan mevcudunun 893 baş olup, günlük 6 ton nitelikli süt üretimi ile yaklaşık olarak 16 personel istihdam ediliyor” dedi.

 

Haber: Okan SUBUTAY

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ