Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Eğitimde Şiddete Hayır!

Eğitimde Şiddete Hayır!
  • 21.02.2020
  • 574 kez okundu

Türk Eğitim Sen, Eğitimde Şiddeti Kınadı

Eğitimde Şiddete Hayır!

Taşköprü ilçemizin köklü ve başarılı eğitim kurumlarından Atatürk İlkokulu’nda geçtiğimiz günlerde bir öğrenci velisinin öğretmen ve memura karşı şiddet girişiminde bulunması Türk Eğitim Sen Taşköprü Temsilciliği tarafından kınandı.

Taşköprü Türk Eğitim Sen, 19.02.2020 tarihinde Atatürk İlkokulu’nda meydana gelen öğretmenlere yönelik şiddet olayına karşı yapmış olduğu basın açıklamasına Kastamonu Türkiye Kamu Sen İl Başkanı Nedim Afacan, İlçedeki diğer sendika temsilcileri, öğretmenler ve eğitim çalışanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Türk Eğitim Sen Taşköprü İlçe Temsilcisi Sezai Dincar, yaptığı konuşmada;

Son günlerde, ülkemizde şiddet olaylarında toplum huzurunu bozacak düzeyde önemli bir artış söz konusu olduğunu, artan şiddet olayları, eğitim çalışanlarında can güvenliği endişesine dahi yol açmakta ve motivasyonlarını olumsuz etkileyecek ölçüde tedirgin etmekte olduğunu belirtti.

Dincar ayrıca, “19.02.2020 tarihinde yani dün burada Atatürk İlkokulunda öğretmenlerimize ve memur arkadaşımıza karşı istenmeyen bir şiddet olayı meydana gelmiş, bizleri ve Taşköprü’de görev yapan eğitim camiasını üzmüştür. Arkadaşlarımıza yapılan bu şiddet girişimi karşısında sessiz kalmamız beklenemez. Onlara yapılan bu olayı hepimize yapılmış sayıyor ve tek yürek olarak yanlarında olduğumuzu ve her zaman da olacağımızı bilmenizi istiyoruz dedi. Bizler Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiğinde şehre girerken padişah benim ama o benim hocamdır diyerek hocasına verdiği değeri, Yavuz Sultan Selim’in Hocasının atının üzerine sıçrattığı çamurlu kaftanın çamuruyla saklanıp tabutunun üzerine örtülmesini isteyerek hocasına verdiği değeri, Başöğretmen Atatürk’ümüzün  Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir diyerek öğretmenlere verdikleri saygınlığı tekrar geri getirmek zorundayız. Öğretmenlerimize yapılan bu çirkin olayı şiddetle kınıyor ve bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Buraya gelerek bizlere destek veren tüm öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

(Haber Merkezi)

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ