Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

“Doğalgaz Tesisat Mühendisleri ve ustaları tanıtım kartı taşımak zorunda”

“Doğalgaz Tesisat Mühendisleri ve ustaları tanıtım kartı taşımak zorunda”
  • 29.02.2020
  • 651 kez okundu

Kargaz’dan açıklama;

“Doğalgaz Tesisat Mühendisleri ve ustaları tanıtım kartı taşımak zorunda”

Kargaz AŞ, yazılı bir açıklamada yaparak “Doğal Gaz tesisatlarının yapımının, bakımının ve onarımının şirketimizden yetki almış firmaların yetkili mühendis ve ustalarına yaptırılması yasal bir zorunluluktur” dedi.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Bu zorunluluk, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için konmuştur. Aksi uygulamalar kendimizin ve aynı çatı altında birlikte yaşadığımız kişilerin can ve mal emniyetinin hiçe sayılması anlamına gelmektedir. Ayrıca yetkisiz kişilere yaptırılan tesisatların bu durumunun tespit edilmesi halinde gaz arzı derhal durdurularak tesisat söktürülmektedir. Yetkili doğal gaz firmalarının mühendis ve ustaları şirketimiz tarafından onaylanan kimlik kartlarını taşımak ve ilgililere ibraz etmekle yükümlüdür. Lütfen bedelini ödeyerek yeni bir doğal gaz tesisatı ya da mevcut tesisatınızın bakım veya onarımını yaptırdığınız veya tadilat (yer değişimi, ilave, iptal v.s) yaptırdığınız firmanın mühendis ve ustalarından bu kimlik belgesini isteyiniz. Bu belgelerde personelin kimlik bilgileri ve fotoğrafı ile yetki alanı da belirtilmektedir.  Üzerinde bulunan karekodun akıllı telefonlar ile okutulmasıyla yeterlilik belgesine ait kapsam ve geçerlilik tarihleri de ayrıca görünebilecektir.  Bu belgeyi ibraz etmeyen kişi yetkisiz çalışıyor demektir. Bu tür kişileri 444 0187 nolu çağrı merkezimize ismi ve çalıştığı firması ile birlikte bildiriniz.

Bir firmanın yetkili olup olmadığı web sitemizden görülebileceği gibi çağrı merkezimizden de(444 0187) sorgulanabilmektedir.

Sertifikalı olduğuna emin olduğunuz firma ile mutlaka -içeriğinde iş başlama ve bitirme tarihlerinin, kullanılacak malzemelerin niteliklerinin ödenecek bedellerin şartlarının yer aldığı- yazılı sözleşme yapınız. Bir nüshasını tarafınızda bulunduracağınız bu sözleşme muhtemel problemlerde en önemli kaynağınız olacaktır.

Yukardaki hususlara riayet edildiğinde doğal gaz; temiz, ucuz, konforlu, sürekli ve güvenli biçimde hizmetinizde olacaktır.

 

7 ADIMDA DOĞAL GAZ!

  1. Şirketimizi ziyaret ederek abone olunuz. Bazı şartlarda bürolarımıza uğramadan da abone olabilmeniz mümkündür. Bu hususta bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret ediniz.
  2. Sertifikalı firmalarımızdan biri ile iç tesisat yapımı için sözleşme imzalayınız. Sertifika firmaların iletişim bilgilerine web sitemizden erişebilirsiniz.
  3. Sertifikalı firma tesisat projesini hazırlayıp şirketimize onaylatacaktır.
  4. Şirketimizle Doğal Gaz Kullanım Sözleşmesi imzalayınız. Doğal gaz Kullanım Sözleşmesinin tercihinize bağlı olarak abone olunurken de onaylanması mümkündür.
  5. Sertifikalı firma iç tesisatın yapımını gerçekleştirir ve gazın açılması için şirketimizden randevu talebinde bulunur.
  6. Randevu tarihinde şirketimiz mühendisi nezaretinde sertifikalı firma mühendisi ve ustası tesisatı teste tabi tutar ve kaçak yoksa gaz arzı sağlanarak şirketimizin onayı, sertifikalı firma mühendisi ve kullanıcının imzasıyla İç Tesisat Uygunluk Belgesi” düzenlenir.
  7. Cihaz yetkili servisleri tarafından cihazların kontrolleri yapılarak gaz kullanılmaya başlanır. Cihazlar devreye alınmadan önce onaylı İç Tesisat Uygunluk Belgesi’nin yetkili servis görevlisine ibrazı zorunludur. İç Tesisat Uygunluk Belgesi olmadan cihazlar devreye alınamaz.

 

 

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ