Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Taşköprü Fen Lisesi’nden “Ceviz Kabuğundan Gemiler Yapmak” projesi

Taşköprü Fen Lisesi’nden “Ceviz Kabuğundan Gemiler Yapmak” projesi
  • 16.03.2020
  • 104 kez okundu

Taşköprü Fen Lisesi’nden “Ceviz Kabuğundan Gemiler Yapmak” projesi

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destekleme Programı (GPDP) 2019-1 Özel Çağrısı kapsamında kabul edilen Taşköprü Fen Lisesi’nin “Ceviz Kabuğundan Gemiler Yapmak” isimli projesi ile gençlerin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere ve girişimlere imkân tanımak, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak amaçlanıyor.

9.700,00 TL bütçeli “Ceviz Kabuğundan Gemiler Yapmak” projesi 17.02.2020 tarihinde başlayıp, 17.04.2020 tarihinde sona erecek.

Projede kapsamında makine ve malzemelerin satın alınmasıyla başlayan çalışmalarda öğrenciler öğrendikleri bilgiyi akran eğitimi yoluyla diğer öğrencilere de ücretsiz olarak öğretiyorlar.

Okulun Almanca Öğretmeni İbrahim Ustabaş’ın yürütücüsü olduğu  Taşköprü Fen Lisesi – Gençlik Topluluğunun projesi, maket gemi yapımı ile günümüz gençliğinin sorunlarından biri olan hobi edinememe sorununa sanatsal, sürdürülebilir, gelir getirici alternatif bir çözüm üreterek, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarını sağlıyor. Ayrıca projenin ana hedefleri arasında, gönüllülük olgusunun toplumsal hayatımızda mevcuttan daha etkili bir rol üstlenmesini sağlamak, öğrencilerin tasarım yapabilmelerine ve üretirken eğlenmelerine imkân tanımak da bulunuyor.

Proje koordinatörü İbrahim Ustabaş; “Öğrencilerin proje kapsamında okul sonrası yapılan etkinliklerle yeni bir hobi edinmeye istekli olduklarını ve atölye ortamında arkadaşlarıyla süreci paylaşmaktan mutlu olduklarını” söyledi.

Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi ve görsellere instagram “cevizkabugundangemileryapmak” hesabından ve okulun resmi internet sitesi http://taskoprufen.meb.k12.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Haber: Okan SUBUTAY

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ