Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

CORONAVİRÜSE KARŞI #EVDEKAL!!!

CORONAVİRÜSE KARŞI #EVDEKAL!!!
  • 21.03.2020
  • 393 kez okundu

CORONAVİRÜSE KARŞI #EVDEKAL!!!

Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüsün gerek ülkemizde gerekse ilimizde tespit edilmesinin ardından ilçemizde de tedbirler en üst seviye çıkarıldı.
Özellikle Belediye tarafından okullar, camiler, resmi kurumlar başta olmak üzere parklar, Meydan, cadde ve sokaklar dezenfekte edildi. Çalışmalar aralıksız olarak devam etmekte. İlçe genelinde ilgili kurumlar bu sürecin bazı kişilerce fırsata çevrilmesinin önüne geçmek amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Belediye öncülüğünde ilçemiz marketlerinin 60 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarıya çıkmaması için siparişlerinin evlerine teslim edileceğinin duyurulması da vatandaşlardan büyük takdir aldı.
En son umreden gelen 3 hemşerimiz Ankara’da yurtlarda 14 günlük gözetime alındı.
İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise daha önce ilçemize gelen 26 umreciden 19’unun evlerindeki 14 günlük kontrollerini tamamladı. Halen, 7 umreci ve geçtiğimiz günlerde yurt dışından gelen 8 hemşerimizin günlük olarak kontrolleri devam ediyor. Şu ana kadar ilçemizde olumsuz bir vakanın yaşanmadığı gözlenirken yetkililer, vatandaşlardan zorunlu haller dışında hastane ve sağlık kuruluşlarına gitmemeleri ve evlerinden dışarı çıkmamaları, şüpheli durumlarda 184 Danışma Hattı’nı aramalarını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ