Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Başkan Çatal, vatandaşları Koronavirüse karşı tedbirli olmaya davet etti

Başkan Çatal, vatandaşları Koronavirüse karşı tedbirli olmaya davet etti
  • 27.03.2020
  • 485 kez okundu

Başkan Çatal, vatandaşları Koronavirüse karşı tedbirli olmaya davet etti

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, sosyal medya adrsi üzerinde görüntü yayınlayarak halkı ülkemizde ve ilimizde de görülen Koronavirüs tehdidine karşı tedbiri elden bırakmamaya davet etti.

Çatal yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bilindiği gibi 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm Dünya’ya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” ilan edilen Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla Ülkemizde hali hazırda alınmış tedbirlerin yanında yenileri de alınmaya devam etmektedir.

Ülkemizde ve dünyada olduğu gibi ilimiz merkezinde de pozitif vakaların görülmesi olayın vahimliğini de bizlere göstermektedir.

Sağlık Bakanlığımız nezdinde özellikle sağlık çalışanlarımız gecesini gündüzüne katarak vakalara müdahale etmektedir,

Belediyemizce de ilk günden buyana gerekli hijyen ve dezenfekte faaliyetlerini, resmi kurumlar, okullar, camiler, cadde ve sokaklar ile Pazar yerleri olmak üzere ilçemiz genelinde gerçekleştirmiş olup bu faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir.

Özellikle risk gurubunda olan 60 yaş üstü vatandaşlarımız için ilçemizde bulunan marketlerde yaptığımız görüşme olumlu sonuç vermiş olup, bu vatandaşlarımıza siparişleri evlerine teslim edilecektir.

Küresel boyutta tehdit oluşturan virüs salgınından korunmanın yegane yolu ise kendimizi izole etmekten geçmektedir.

Bu vesile ile ülkemizi ve dünyayı tehdit eden Koronavirüs salgınının bir an önce sona ermesini diliyor, tüm halkımıza daha güzel ve sağlıklı günlerde birlikte olmak dileğiyle zorunlu kalmadıkça evlerinden çıkmamalarını tavsiye ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ