Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kaymakam Çenet’ten yazılı açıklama

Kaymakam Çenet’ten yazılı açıklama
  • 03.04.2020
  • 163 kez okundu

Kaymakam Çenet’ten yazılı açıklama

 

Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, Vefa Sosyal Destek yardımlar ve uygulamaya konulan tedbirlerle alakalı yazılı bir açıklama yaptı:

‘’65 Yaş Üstü Vatandaşlarımıza Hanelerinde, Vefa Sosyal Destek Yardımlarımız Devam Ediyor

Taşköprü Vefa Sosyal Destek Grubumuz, yalnız yaşayan 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam ediyor. Son bir haftada 109 vatandaşımızın vefa iletişim merkezini ( 112, 155, 156 ) aramaları neticesinde yardım taleplerini evlerinde karşıladık. Yine son bir haftada 59 vatandaşımıza gıda yardım paketi teslim ettik.

 

Başka Şehirlerden Varsa İlimize Gelmiş Olanlara Sağlık Müdürlüğümüzce Koruma Tedbiri Uygulanıyor

Kastamonu İl Hıfz-ı Sıhha Kurulu kararınca; özellikle, ilimize ve ilçemize başka illerden gelen vatandaşlarımızın hane veya evlerinde en az on beş gün dışarı çıkmadan izole olmaları için Sağlık Müdürlüğümüz ve Jandarma’mız hane ziyaretlerine devam ederek koruma tedbiri uyguluyorlar. Bu dönemde sosyal hareketliliği durdurmak varsa hasta olanların semptomlarının ortaya çıkması ve kimseye bulaştırmadan tedavisi için çok önem taşıyor.

 

Otobüsle Seyahatler İçin Seyahat İzin Verme Kuruluna Başvurunuz

Otobüsle seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız için ilçe özel idare müdürümüz Halil Bey’in başkanlığında bir seyahat izin verme kurulu oluşturuldu. Bu seyahatler ancak zorunlu hallerde mümkün olacaktır. ( Bir hastalığın tedavisi, birinci derecede bir yakının cenazesi ve Taşköprü’de en az on beş gün konaklayacak ikameti bulunmayan vatandaşlarımız)

 

Maaş Kartınızı Kimseye Vermeyin

65 Yaşını aşan vatandaşlarımızın maaşlarının bankadan bizlerin görevlendireceği mutemetler vasıtasıyla ödenmesi çalışmalarını da tamamladık. Vatandaşımız, bu konuda evine gelip maaş kartını ve şifresini isteyen hiç kimseye Bankamatik kartını ve kart şifresini asla vermesinler. Biz, Taşköprü Kaymakamlığı olarak bizden talep edenler için bankaya yazılı ödeme talimatı gönderip mutemet arkadaşlarımıza ödenmesini sağlayacağız. Onlar da vatandaşımızın ev veya hanesinde bir hazurun ve muhtar gözetiminde maaşı bir tutanakla teslim edecekler. Bu konuda çalışmalar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Bey’in koordinesinde yürütülmektedir.

Alınan tedbirlere uymak halk sağlığı için hepimizin yararınadır. Lütfen, görevli arkadaşlarımıza yardımcı olalım, gösterdiğiniz sabrınıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ