Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Taşköprü’de bin aileye 1000 TL yardım!

Taşköprü’de bin aileye 1000 TL yardım!
  • 04.04.2020
  • 1.043 kez okundu

Düzenli yardım alan ailelere ödemeler başladı

Taşköprü’de bin aileye 1000 TL yardım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde koronavirüs ile mücadele kapsamında açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” (EİKP) destek programı kapsamında Taşköprü ilçemizde de düzenli merkezi yardımlardan (yaşlı, engelli, dul maaşı, muhtaç asker maaşı) faydalanan yaklaşık 1000 aileye 1-5 Nisan tarihleri arasında PTT üzerinden 1000 TL yapılacak yardımlar hesaplara yatırıldı.

Alınan bilgiye göre bu yardımlarla ilgili olarak herhangi bir başvuru yada değerlendirme durumu olmayıp, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemden yapıldığı ve başvuru ve yardımlardan dolayı herhangi bir kuruma başvuru yapılmamakta olup, kurumların bu süreçte sosyal mesafeyi korumak amaçlı gereksiz kalabalık ve meşguliyet oluşturulmaması halkımızın sağlığı açısından istendi.

Bu nedenle isteyen vatandaşlar gerekli bilgiyi Taşköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 417 29 48 nolu telefonunu arayarak öğrenebilir.

Ödemelerden faydalanan vatandaşların ödeme takvimi ise hak sahibinin doğum yılının son tarihi 0-5 olanlar 1 Nisan, 1-6 olanlar 2 Nisan, 2-7 olanlar 3 Nisan, 3-8 olanlar 4 Nisan, 4-9 olanlarda 5 Nisan olarak belirlendi.

Bu tarihten itibaren PTT kartı olanlar vatandaşlar hem PTT, hemde kamu bankalarının ATM’lerinden ödemelerini alabilecekler, olmayanlar ise Taşköprü PTT Şubesi’ne giderek ödemelerini alabilecekler. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar ise 155 ve 156’yı arayarak Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla hanelerinde ödemelerini alabileceklerdir.

Hesaplara yatan ödemeler 6 ay süreyle hesaplarda kalacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ