Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Taşköprü OSB’de “Doğalgaz Çalışmaları” başladı

Taşköprü OSB’de “Doğalgaz Çalışmaları” başladı
  • 03.05.2020
  • 389 kez okundu

Taşköprü OSB’de “Doğalgaz Çalışmaları” başladı

Geçtiğimiz ay Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ile Kargaz firması yetkilileri arasında protokolü imzalanan Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi “Doğalgaz Alt Yapı Çalışmaları” başladı.

Elektrik trafoları inşaatı ile başlayan Organize Sanayi inşaatı doğalgaz alt yapı çalışmaları ile devam ediyor. Daha önceden protokol imzalanan ve ödemeleri gerçekleştirilen Kargaz doğalgaz firmasının ramazan ayı içerisinde Taşköprü OSB’nin doğalgaz alt yapı çalışmalarının tamamlaması bekleniyor. Çalışmaları yerinde takip eden Taşköprü Kaymakamı ve Taşköprü OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çenet, “Geçtiğimiz günlerde protokolünü gerçekleştirdiğimiz doğalgaz altyapı çalışmalarına Kargaz firmamız başladı. Aynı zamanda bir taraftan elektrik altyapı işlerimizde devam ediyor. İnşallah bayramdan önce doğalgaz çalışmalarını bitirmeyi hedefliyoruz. Elektrik işimizi de çok kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız. Temennim o ki  2020 yılı içerisinde Taşköprü Organize Sanayinin bütün alt yapı işlerini bitirmiş olacağız” dedi.

Ayrıca Organize sanayi bölgemizin su ihtiyacını karşılamak üzere Özel idare ile imzalanan protokol çerçevesinde sondaj çalışmaları da hızla devam edildiğini belirten Çenet, “Ruhsat başvurusu yapan bir firmamızın da yakında ilk OSB tesisi olarak da temelinin atılması aşamasına geldiğini görmekten memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim. İnşallah kısa zamanda diğer başvuru yapan firmalarımızın da temel atma noktasına gelmeleri için gayretlerimiz devam ediyor. Ben burada emeği geçen tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Doğalgaz altyapı çalışmalarını incelerken Çenet’e, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Harun Yalçın ve Taşköprü OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Çorbacı’da refakat ettiler ve çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Haber: Okan SUBUTAY

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ