Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,58
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,40

Taş Bebek’ten Taş-Köprü’ye…

Taş Bebek’ten Taş-Köprü’ye…
  • 03.07.2020
  • 2.235 kez okundu

Sanatçı Gönül Yazar’ın Amerikan Pontiac Venture marka aracı Taşköprü’de

Taş Bebek’ten Taş-Köprü’ye…

Müzik Dünyasının Taş Bebeği Gönül Yazar’ın daha önce kullandığı arabası 1976 model Amerikan Pontiac Venture marka aracı Taşköprü ilçemizde görenleri kendine hayran bırakıyor.

Taşköprü ilçemizde Konyalılar Un Fabrikası sahibi Erkan Ünal, dede yadigârı olan 1976 model Amerikan Pontiac Venture marka aracına gözü gibi bakıyor.

Dedesi Osman Ünal’ın 1996 yılında arkadaşından aldığı ve daha öncesinde sevilen sanatçı Taş Bebek lakaplı Gönül Yazar’a ait olduğunu bildiği araca 2007 yılında vefat edene kadar severek bindiğini söyleyen Konyalılar lakaplı Erkan Ünal, “Dedem Osman Ünal’dan yadigâr olan 1976 model Amerikan Pontiac Venture marka aracını 1996 yılında Kastamonu il merkezinden bir arkadaşından aldı ve 2007 yılında vefat edene kadar severek bindi.

Rahmetli dedem böyle arabaları severdi. Benim kafam da antika arabamda antika olsun derdi. Bir arkadaşından bu arabayı aldı. Dedem aracı aldığı kişinin de sanatçı Gönül Yazar’dan aracı aldığını ve Gönül Yazar’ın Amerika’dan bu arabayı sıfır getirttiğini ve üç dört tane filminde de oynattığını konuşurdu. Sonra zaman içerisinde elden ele geçti ve Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’ya gelince dedem de Gönül Yazar’a olan hayranlığından dolayı da benim gibi ağa adamın arabası da ağa olması lazım diyerek bu arabayı aldı. Yıllar boyunca bu arabayı aktif olarak kullandı. Hatta bütün Taşköprü bu arabayla dedem sokağa çıktığı zaman bakın ‘Konyalılar’ın Osman Geliyor’ diye bilirdi. Sonra dedem hakkın rahmetine kavuştu. Bundan beş sene öncesine kadar aktif olarak ben hafta sonları aracı kullanıyordum. Sonra bir mekanik arıza sorunu oldu o zamanlar şu an ki gibi sosyal medya ve internet çağı hızlı olmadığı için parça bulmakta zorlanıyorduk. Amerika ile iletişim kurup bulamadık. Şu anda parçaları kolay bulunmuyor. Ama bizim de çok fazla vaktimiz olmadığı için böyle kapalı garaj da durmakta. Arada bir temizliyorum ama çalışmadıktan sonra biraz da bizim üşengeçliğimizden kaynaklı mı diyim bilmiyorum ama Allah’ın izniyle çocuklarıma, torunlarıma bırakabileceğim bir emanet olarakta görüyorum” dedi.

Erkan Ünal son olarak ise en büyük hayalinin ise dedesinin büyük hayranı olduğu sanatçı Gönül Yazar’ı Taşköprü’de ağırlamak olduğunu ifade etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ