Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Deva Partisi İlçe Başkanı Baştaş; “Biz güçlünün yanında değil, doğrunun yanında durarız”

Deva Partisi İlçe Başkanı Baştaş; “Biz güçlünün yanında değil, doğrunun yanında durarız”
  • 04.12.2020
  • 494 kez okundu

Deva Partisi İlçe Başkanı Necmettin Baştaş;

“Biz güçlünün yanında değil, doğrunun yanında durarız”

Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Taşköprü İlçe Başkanı Necmettin Baştaş, basın açıklaması yaparak 21 Kasım Cumartesi günü ilçemizi ziyaret eden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ve kısa sürede partilerine gönül veren ve kendilerini yalnız bırakmayan hemşerilerine teşekkür etti.

Uzun bir aradan sonra Taşköprü ilçemize ilk kez bir genel başkan gelmesinin sevindirici olduğuna dikkat çeken Deva Partisi İlçe Başkanı Necmettin Baştaş, “Sayın Genel Başkanımız Kastamonu ziyaretleri kapsamında Taşköprü ilçemize de gelerek parti binamızın açılışını yapıp, halkımızla hasbihal ederek ilimize olduğu gibi ilçemize de verdiği önemi göstermiştir. Partimiz ve sayın genel başkanımız sadece seçimden seçime ilçemize gelip halkımızla buluşan siyasi yapıdan uzak olacağının da sinyalini vermiştir. Temennimiz ilçemizin ilk Türk yurdu olduğu gerek Çobanoğulları Beyliği ardından ise Osmanlı Devleti’nde olduğu gibi Cumhuriyet Dönemi’nde de 29 Ağustos 1925 günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaret etmesinden yakın tarihimize kadar Taşköprü ilçemiz, ülkemiz siyasetinde de söz sahibi olmuştur. Fakat son dönemde ki siyasi anlayış, geçmiştekinin aksine Taşköprü ilçemizin önemini kavrayamamıştır” dedi.

-“ Adalet, atom bombasından daha güçlü silahtır”

151 bin kişinin kütüğü bulunan Taşköprü ilçemizin, şehir merkezinde bugün 16.800, köylerinde 22.500, Kastamonu merkezinde 43.500, İstanbul’da ise 51.000 hemşerimizin yaşadığını belirten Baştaş, “Bu tablo karşısında üzülmememize imkan yoktur. Bu nedenle siyasetin içinde olma zorunluluğumuzu bizde kendimizde gördük. Geçmişte siyasi seyri, doğrular çerçevesinde gördüğümüz gibi geleceği bugünün doğrularına baktığımızda da açık bir şekilde görmekteyiz. Amacımız; istihdamı artırmak için kaybettiğimiz nüfusu ve sanayiyi geri kazanmaktır. Başka bir derdimiz de yoktur” şeklinde konuştu.

Baştaş son olarak şunları kaydetti: “Deva Partisi Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın ilçemizi ziyareti sırasında ki konuşmamızda da değindiğimiz gibi Biz güçlünün yanında durmayız. Doğrunun yanında durarız. Doğru er veya geç güçlü olur. Adalet atom bombasından daha güçlü silahtır. Geçmişte gördük. Gelecekte de inşallah birlikte göreceğiz.”

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ